Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oszukiwał ludzi przez internet. Oferował sprzedaż drewna

Dodano: 06.10.2023 | 12:35

Na zdjęciu: 29-latek oszukiwał ludzi przez internet.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna oszukiwał ludzi przez internet. Oferował sprzedaż drewna.

W czwartek, 5 października 2023 roku policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w Inowrocławiu przystąpili do realizacji sprawy dotyczącej kilkunastu oszustw.

Funkcjonariusze podjechali do jednego z domów na terenie powiatu inowrocławskiego i zatrzymali tam 29-letniego mężczyznę. Ogłaszał on w mediach społecznościowych z ofertą sprzedaży drewna i nabierał ludzi. Zainteresowane osoby wpłacały mu pieniądze na konta i nie otrzymywały towaru. 29-latek w ten sposób oszukiwał ludzi od ubiegłego roku.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyzna usłyszał 15 zarzutów oszustw. Policjanci ustalili sposób działania sprawcy i we współpracy z bankami zebrali materiały dowodowe także na to, że mężczyzna na fikcyjne dane zakładał kolejne konta bankowe. 29-latek zgromadził w ten sposób 13 tys. zł.

Jeszcze w czwartek mężczyzna został zatrzymany, a do wniosku został skierowany wniosek o tymczasowy areszt. Sąd zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ już wiadomo, że oszukanych osób może być więcej. 29-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments