Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOszukiwał ludzi w dwóch województwach. Wpadł w ręce kryminalnych ze Szwederowa
10.10.2018 | 09:29

Oszukiwał ludzi w dwóch województwach. Wpadł w ręce kryminalnych ze Szwederowa

Mężczyzna dokonywał oszustw na terenie dwóch województw.

Na zdjęciu: 69-latek został zatrzymany przez bydgoskich policjantów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze bydgoskiej policji zatrzymali 69-letniego mężczyznę. Inowrocławianin oszukiwał ludzi metodą na tzw. „paczkę za pobraniem”.

Na czym polegał proceder zatrzymanego? – Pokrzywdzone osoby relacjonowały, że do drzwi ich mieszkań zapukał mężczyzna, który oświadczał, że jest znajomym ich syna, a w innych wnuka i dostarcza paczkę, za którą należy uiścić opłatę w wysokości od 96 do 300 złotych – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. W sumie pokrzywdzeni mieli stracić na działaniach 69-latka kwotę ponad tysiąca złotych, a w przesyłkach znajdowały się m.in. drobne zabawki, makulatura czy ulotki.

Mężczyzna z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu, a zatrzymano go w piątek. Wpadł on w ręce kryminalnych ze Szwederowa, którzy szybko ustalili, że 69-latek działał na terenie dwóch województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. – Osób pokrzywdzonych jest znacznie więcej, mężczyzna oszukiwał ludzi na terenie Torunia, Poznania i Gniezna – dodaje podkom. Kowalska.

Śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Na razie wiadomo, że 69-letni mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku policji o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.


Powiązane treści