Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 0 • L -3
1C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEOszukiwali starsze osoby. Wyłudzili od nich 300 tys. zł
IMG-20161024-WA0001
25.10.2016 | 10:24

Oszukiwali starsze osoby. Wyłudzili od nich 300 tys. zł

W sprawie zatrzymano trzy osoby.

Na zdjęciu: Dwa najbliższe miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

Fot. materiały prasowe KWP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na wnuczka”. Pokrzywdzonych może być nawet 15 osób z całego kraju, w tym z Bydgoszczy, a straty wynoszą ok. 300 tys. zł.

Poszukiwanie podejrzanych rozpoczęło się kilka dni temu. W połowie października tego roku, do kobiety mieszkającej przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. Prosił on o przekazanie pieniędzy, gdyż spowodował wypadek drogowy. Kobieta uwierzyła i przekazała mu aż 35 tys. zł.

Sprawą zajęła się policja, która namierzała osoby stojące za tym przestępstwem. Jako pierwszy wpadł 22-latek, który, jak wynika z materiału dowodowego, przyszedł do pokrzywdzonej po pieniądze. Następnie na terenie Torunia i Piły udało się zatrzymać 23-latka i 27-latka. Funkcjonariusze ustalili, że są to „kurierzy”, czyli osoby, które odbierają pieniądze od starszych osób i przekazują je dalej. Podczas zatrzymani, mężczyźni posiadali przy sobie 12 tys. zł. Kwotę zabezpieczyli policjanci. – Jak ustalono, były to pieniądze pochodzące z oszustw metodą na „wnuczka”, do których doszło kilkanaście godzin wcześniej w Płońsku i Ciechanowie – informuje rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu w Bydgoszczy. Prokurator przedstawił im zarzuty dokonania oszust. Ponadto sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące podejrzani pozostaną w areszcie. – Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawy, o które są podejrzani to nie jedyne oszustwa, których się dopuścili. Pokrzywdzonych może być nawet 15 osób z całego kraju, a straty sięgać mogą kwoty 300 tys. złotych. Teraz policjanci ustalają osoby, które mogły uczestniczyć w tym procederze oraz analizują sprawy, do których doszło w ostatnim czasie – dodaje Chlebicz.


Powiązane treści