Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOszustwo metodą „na policjanta”. Kobieta straciła ogromne pieniądze
21.08.2021 | 13:00

Oszustwo metodą „na policjanta”. Kobieta straciła ogromne pieniądze

Na zdjęciu: Policjanci z Mogilna poinformowali o tym, że 43-letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego została oszukana metodą "na policjanta" i straciła blisko 77 tysięcy złotych.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

77 tysięcy złotych – na taką kwotę metodą „na policjanta” oszukana została 43-letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego. – Ofiarami wyłudzeń pieniędzy tą metodą, padają nie tylko osoby w podeszłym wieku – mówią policjanci.

O wyłudzeniu pieniędzy od kobiety, mogileńscy policjanci poinformowali w minioną środę (18 sierpnia). – Do mogileńskiej komendy zgłosiła się 43-latka, która padła ofiarą oszustwa – mówi sierż. sztab. Magdalena Pollak z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Jak relacjonuje, pokrzywdzona odebrała telefon od osoby, która przedstawiła się w rozmowie jako funkcjonariusz policji. – Oszust w trakcie rozmowy powiedział, że policja prowadzi akcję wymierzoną w schwytanie oszustów. Jednocześnie dla „dobra sprawy”, fałszywy policjant nalegał na przelanie pieniędzy na wskazane konto – dodaje sierż. sztab. Pollak.

Z relacji mogileńskich policjantów wynika, że pieniądze miały pomóc w zdobyciu dowodów. – Poszkodowana przelała pieniądze w kwocie 77 tysięcy złotych na wskazane rachunki bankowe – relacjonuje rzecznik mogileńskiej komendy.

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują o prowadzonych przez sprawach telefonicznie oraz nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich we wskazanym przez nich miejscu. – Pamiętajmy, że możemy sprawdzić to, czy faktycznie rozmawiamy z prawdziwym funkcjonariuszem, dzwoniąc do najbliższej jednostki policji. Wymagajmy więc okazania legitymacji służbowej w sposób, który umożliwia odczytanie imienia i nazwiska oraz numeru identyfikacyjnego policjanta – przypominają funkcjonariusze z Mogilna i dodają: – W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta zakończmy rozmowę telefoniczną. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

Do podobnych oszustw doszło w ostatnich dniach w Bydgoszczy, gdzie pieniądze straciły dwie starsze kobiety.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści