Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 6 • L 3
4C
Nd
10C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOszustwo na koronawirusa. Złodzieje wchodzą do domów pod pozorem dezynfekcji
10.05.2020 | 09:26

Oszustwo na koronawirusa. Złodzieje wchodzą do domów pod pozorem dezynfekcji

Na zdjęciu: Informacje o oszustach pojawiły się między innymi w województwie kujawsko-pomorskim.

Fot. archiwum

Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega przed osobami, które podają się z jej pracowników, ratowników medycznych bądź przedstawicieli firm dezynfekcyjnych i dokonują rzekomych rutynowych kontroli temperatury lub dezynfekcji mieszkania w związku z pandemią koronawirusa.

Informacje  o takich oszustach pojawiły się między innymi w województwie kujawsko-pomorskim. Tymczasem inspekcja sanitarna ostrzega, że ani jej pracownicy, ani służby medyczne nie dokonują tego typu czynności. – Przypominamy, że Państwowa Inspekcja Sanitarna nie rekomenduje żadnych firm dezynfekcyjnych do prowadzenia tego typu działań – czytamy w komunikacie

Złodzieje podszywający się pod pracowników służb medycznych lub sanitarnych wchodzą w ten sposób do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników, okradają ich z cennych przedmiotów oraz gotówki. Podsuwają również dokumenty do podpisania, dzięki czemu wyłudzają pieniądze od nieświadomych mieszkańców.

Prosimy Państwa o wzmożenie swojej czujności, niewpuszczanie oszustów do swoich domów/mieszkań oraz niepodpisywanie podsuwanych przez nich dokumentów – apeluje inspekcja sanitarna.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści