Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 16 • L 15
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOszustwo na koronawirusa. Złodzieje wchodzą do domów pod pozorem dezynfekcji
POLICJA - SG
10.05.2020 | 09:26

Oszustwo na koronawirusa. Złodzieje wchodzą do domów pod pozorem dezynfekcji

Na zdjęciu: Informacje o oszustach pojawiły się między innymi w województwie kujawsko-pomorskim.

Fot. archiwum

Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega przed osobami, które podają się z jej pracowników, ratowników medycznych bądź przedstawicieli firm dezynfekcyjnych i dokonują rzekomych rutynowych kontroli temperatury lub dezynfekcji mieszkania w związku z pandemią koronawirusa.

Informacje  o takich oszustach pojawiły się między innymi w województwie kujawsko-pomorskim. Tymczasem inspekcja sanitarna ostrzega, że ani jej pracownicy, ani służby medyczne nie dokonują tego typu czynności. – Przypominamy, że Państwowa Inspekcja Sanitarna nie rekomenduje żadnych firm dezynfekcyjnych do prowadzenia tego typu działań – czytamy w komunikacie

Złodzieje podszywający się pod pracowników służb medycznych lub sanitarnych wchodzą w ten sposób do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników, okradają ich z cennych przedmiotów oraz gotówki. Podsuwają również dokumenty do podpisania, dzięki czemu wyłudzają pieniądze od nieświadomych mieszkańców.

Prosimy Państwa o wzmożenie swojej czujności, niewpuszczanie oszustów do swoich domów/mieszkań oraz niepodpisywanie podsuwanych przez nich dokumentów – apeluje inspekcja sanitarna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści