Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 7 • L 5
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
4C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOszustwo podczas teleporad. Pacjentka udawała inną osobę
lekarz medycyna
29.10.2020 | 19:15

Oszustwo podczas teleporad. Pacjentka udawała inną osobę

Na zdjęciu: Zatrzymana kobieta podawała się za inną pacjentkę podczas teleporad.

Fot. freeimages

Kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali 29-latkę podejrzaną o podszywanie się pod inną osobę przy wykorzystaniu jej danych osobowych. W ten sposób kobieta zaopatrywała się w środki psychotropowe podczas teleporad z lekarzem.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Błonia, którzy dowiedzieli się, że jedna z mieszkanek miasta posługuje się nie swoimi danymi, aby zakupić środki psychotropowe. Podejrzewana podczas teleporad z lekarzem z bydgoskiej przychodni wykorzystywała personalia innej osoby do wypisania recepty. W ten sposób zaopatrywała się w niedostępne leki.

Policjanci ustalili osobę pokrzywdzoną i przyjęli od niej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po dokładnym sprawdzeniu historii „wizyt lekarskich” na elektronicznym koncie pacjenta okazało się, że sprawczyni działała kilkukrotnie od lipca. Funkcjonariusze szybko namierzyli osobę podejrzewaną.

Wczoraj (28.10.2020) funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 29-latkę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili jej pięć zarzutów dotyczących podszywania się pod inną osobę, wykorzystując jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści