Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOszustwo związane z bydgoską restauracją warte miliony złotych. Co ustalił Rutkowski?
27.06.2019 | 11:19

Oszustwo związane z bydgoską restauracją warte miliony złotych. Co ustalił Rutkowski?

Na zdjęciu: Rutkowski wraz z poszkodowanym Dawidem Rękosiem

Fot. Miłosz Krupa

Wczoraj, tj. 27.06.2019, miała miejsce konferencja prasowa w sprawie wyłudzeń Bartłomieja N., który zdaniem Krzysztofa Rutkowskiego wyciągnął miliony złotych od bydgoszczanina Dawida Rękosia. Cała sprawa opiera się na problemie związanym z niedawno zamkniętą restauracją „Śródmieście”, w której miejsce pojawi się jedna z najpopularniejszych naleśnikarni w Polsce. Rutkowski tłunaczy, że rozpracował system działalności potencjalnego naciągacza i przejrzał jego najbliższe plany biznesowe.

Według relacji przedstawionej na konferencji Bartłomiej N. pożyczał ogromne sumy pieniędzy od przeróżnych przedsiębiorców, zakładał na nich działalności gospodarcze, a następnie ulatniał się z pieniędzmi, natomiast zadłużenia zostawały wraz z majątkiem poszkodowanych. Krzysztof Rutkowski uważa, że pokrzywdzonych może być aż kilkunastu, tymczasem Bartłomiej N. nadal funkcjonuje w sferze rynkowej, a także zamierza wprowadzić w życie kolejny plany biznesowe. Sprawa trafiła do prokuratury.

Jak przekonywał Rutkowski, oszust otworzył działalność zarejestrowaną na jego matkę. Już 1 lipca ma zamiar dostarczać jedzenie na terenie Poznania, a firma ma mieć charakter bardzo podobny do przedsiębiorstwa Uber Eats. Kolejnym jego krokiem ma być wprowadzenie usługi dostarczającej jedzenie na terenie Wrocławia, której czas otwarcia określa się na 1 września.

Rutkowski przestrzegł przedsiębiorców, żeby nie wchodzili w żadne kontakty biznesowe z Bartłomiejem N. Do jego biura zgłaszają się kolejne osoby rzekomo poszkodowane przez Bartłomieja N.

– Namawiam wszystkich poszkodowanych, którzy spotkali się z Bartłomiejem N. w przeszłości, do kontaktu pod naszym numerem alarmowym – 600 007 007 – mówił Krzysztof Rutkowski.

Bartłomiej N. na łamach Gazety Wyborczej zdementował oskarżenia. Tłumaczy, że to próba usprawiedliwiania niepowodzenia biznesowego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kazek
Kazek
2 lat temu

Co za bzdury. Kto to ustalił. Jak na kogoś mógł założyć działalność gospodarczą. W jaki sposób??

Marek
Marek
2 lat temu

Rutkowski znowu cos sobie ubzdurał hehehe detektyw bez licencji buahahahaha

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

🤔.. Kto, jesli nie złodziej – złodzieja zrozumie.. Kolejne nadmuchane wystapienie dziadzia w otoczeniu głupawych byłych wojskowych testosteronów. Brakuje w tym teamie jeszcze Najmana.. 😃

Miki
Miki
2 lat temu

Ja nie mogę zamiast napisać ze będzie Manekin to piszecie na okrętkę chociaż już sami wcześniej daliście artykuł co tam będzie, żenada 🙈🙈🙈😲

Powiązane treści