Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 28 • L 26
24C
Sob
23C
Nd
24C
Pon
25C
Wt
27C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOtrzęsiny UKW już w piątek. Jak będą zorganizowane?
UKW
10.11.2015 | 06:44

Otrzęsiny UKW już w piątek. Jak będą zorganizowane?

Organizatorzy otrzęsin zapewniają, że uczestnicy będą bezpieczni.

Na zdjęciu: Przedstawicielki samorządu studenckiego UKW zapewniały, że impreza została należycie przygotowana.

Fot. Sebastian Torzewski

W piątek odbędą się otrzęsiny studenckie UKW. Impreza budzi emocje nie tylko ze względu na ciekawy zestaw artystów, ale także z uwagi na tragiczne wydarzenia na UTP.

Przypomnijmy, że podczas piątkowej imprezy zagrają Łukasz Kledzik, Te-Tris, Chonabibe oraz główna gwiazda, Jamal. Przygotowania do organizacji otrzęsin ruszyły w czerwcu, gdy patronat nad imprezą objął prezydent Rafał Bruski. Wydarzenie, podobnie jak w ostatnich latach, odbędzie się w hali Łuczniczka. – To jest miejsce przystosowane do koncertów. Przygotowaliśmy trzy tysiące biletów i dokładnie tyle osób będzie mogło wejść na otrzęsiny – mówi przewodnicząca samorządu studenckiego UKW, Żaneta Komoś, która podkreśla, że zbliżająca się impreza to koncert, a nie dyskoteka. O bezpieczeństwo ma zadbać 42 ochroniarzy (pięciu więcej niż wymagają przepisy) oraz około 50 wolontariuszy, którzy będą odpowiedzialni głównie za pomoc przy wejściach, dystrybucję biletów w formie opasek na rękę oraz pracę w szatni. Organizatorzy, na znak żałoby po wydarzeniach z UTP, założą na ręce czarne opaski. – Nie było nam łatwo i każdy miał dylemat moralny w sprawie organizacji imprezy. Musimy jednak pamiętać, że przygotpwanie takiego wydarzenia jest skomplikowane, a wszystkie umowy mieliśmy podpisane już dużo wcześniej. Odwołanie imprezy nie byłoby więc prostą kwestią – tłumaczy Komoś.

Początek koncertu o godzinie 19:30. Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 (studenci) oraz 20 zł. W dniu imprezy będą o 10 zł droższe. Szczegóły dostępne są na stronie www.otrzesiny.bydgoszcz.pl


Powiązane treści