Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 9 • L 8
12C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesOtwarcie Zielonych Arkad już jutro. Czego można się spodziewać?
Akrady-17
12.11.2015 | 15:16

Otwarcie Zielonych Arkad już jutro. Czego można się spodziewać?

Zarządzający centrum handlowym zaprezentowali obiekt.

Na zdjęciu: Już w piątek klienci będą mogli zobaczyć Zielone Arkady.

Fot. Radosław Fonferek/ archiwum

Już w piątek centrum handlowe Zielone Arkady zostanie otwarte dla klientów. Dzień wcześniej odbyła się za to prezentacja, na której o galerii opowiadali jej właściciele oraz inwestorzy.

Na początek przedstawiciele centrum handlowego zaprezentowali film ukazujący proces powstawania Zielonych Arkad. Jak przyznaje Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, centrum handlowe ma być jedną z wizytówek Bydgoszczy. – Ta inwestycja da też 2000 miejsc pracy naszym mieszkańcom oraz zapewni miastu wpływy z podatków – tłumaczyła Wiwatowska.

Za utworzenie galerii odpowiadała firma ECE Polska, która posiada na terenie naszego kraju dziewięć obiektów handlowych. Inwestycja kosztowała ponad 150 milionów złotych. W nowo powstałym centrum znalazło się miejsce dla 200 sklepów i parking na 1200 aut. Rafał Pruba, dyrektor działu najmu ECE Polska, zwrócił uwagę na pierwszy w regionie salon Samsunga oraz drugi w Polsce hiszpański sklep sportowy marki Decimas.

Na klientów Zielonych Arkad będzie czekać także strefa restauracyjna mająca około 500 miejsc, spośród których część znajduje się na zewnętrznym tarasie. Projektanci budynku przypominają o wejściu od strony zachodniej, gdzie hol o wysokości 30 metrów został zbudowany na kształt kryształu.

Na razie, w przeciwieństwie do innych centrów handlowych, w Arkadach nie ma dekoracji świątecznych. Pojawią się one później i – jak przyznają zarządcy centrum – powinny zaskoczyć odwiedzających.

Czytaj więcej o Zielonych Akradach:
Zobacz listę sklepów
Radny interpeluje w sprawie koloru centrum handlowego?


Powiązane treści