Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaOtwarcie żłobka „Biedroneczka” na Szwederowie. Opiekę znajdzie tutaj ponad setka maluchów [ZDJĘCIA]
30.08.2020 | 16:04

Otwarcie żłobka „Biedroneczka” na Szwederowie. Opiekę znajdzie tutaj ponad setka maluchów [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Ponad setka maluchów będzie uczęszczała od najbliższego wtorku (1 września) do żłobka „Biedroneczka” na Szwederowie. Obiekt został rozbudowany.

– Ta inwestycja dotyczy 110 nowych miejsc w zespole żłobków miejskich – mówi wiceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz. Całkowity koszt inwestycji związanej z rozbudową żłobka przy ul. Brzozowej wyniósł niemal 6 milionów złotych, czego blisko 5 mln to – jak dodaje wiceprezydent Waszkiewicz – dofinansowanie ze środków funduszy europejskich.

Obiekt jest dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w pomieszczeniach są nowe meble i zabawki, a także oczyszczacze powietrza czy monitoring. Jest w nim sześć sal do zabaw dzieci i trzy bezpieczne place zabaw. – Bardzo się cieszymy, że mamy tak nowoczesny nowy obiekt – mówi dyrektor zespołu żłobków miejskich Agnieszka Szulc. – Poprawiła się infrastruktura wokół obiektu, powstały cztery odrębne place zabaw. Jest roślinność, nowe nasadzenia – dodaje.

Miasto przygotowuje się do kolejnych inwestycji – teraz w planach jest rozbudowa żłobka przy ul. Morskiej. W sumie dla najmłodszych – jak mówi wiceprezydent Bydgoszczy – jest 1 180 miejsc w miejskich żłobkach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści