Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 4 • L 3
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOtwarto „Bramy Miłosierdzia”
Otwarcie "Bram Miłosierdzia"
13.12.2015 | 16:23

Otwarto „Bramy Miłosierdzia”

Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej wyznaczył sześć kościołów jako Jubileuszowe, w tym cztery bydgoskie świątynie.

Na zdjęciu: Uroczyste otwarcie „Bramy Miłosierdzia” w Sanktuarium Nowych Męczenników w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

W związku z nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia i wskazaniami zawartymi w Bulli Misericordiae Vultus, Papież Franciszek udzielił biskupom diecezjalnym przywileju, by mogli wyznaczyć kościoły, w których w Roku Jubileuszowym otwarto dla wiernych „Bramy Miłosierdzia”.

Uroczyste otwarcie „Bram Miłosierdzia” miało miejsce dzisiaj w sześciu kościołach wyznaczonych dekretem Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy. Są nimi następujące świątynie: Katedra św. Marcina i św. Mikołaja w Bydgoszczy, Bazylika MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy, Bazylika św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, Bazylika Matki Bożej Góreckiej w Górce Klasztornej, Sanktuarium Nowych Męczenników w Bydgoszczy, Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni.

Wszyscy, którzy nawiedzą te Jubileuszowe Kościoły będą mogli zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).


Powiązane treści