Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONFotorelacjeOtwarto wyremontowany oddział szpitala w regionie. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 miliona złotych [ZDJĘCIA]
10.01.2021 | 17:38

Otwarto wyremontowany oddział szpitala w regionie. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 miliona złotych [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Andrzej Goinski/Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski (1-18); mat. Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (19-23)

Otwarty został nowo wyremontowany oddział wewnętrzny w szpitalu powiatowym w Mogilnie. Inwestycja warta była niemal 1,5 miliona złotych.

Prace remontowe związane były m.in. z wymianą instalacji – wentylacji, klimatyzacji, systemu dostarczania gazów medycznych, ale także wymieniono stolarkę drzwiową oraz położono nowe posadzki. Placówka zakupiła również dzięki środkom z marszałkowskiego pakietu antykryzysowego urządzenie, które służy do bezpiecznej dekontaminacji pomieszczeń, a wcześniej także specjalistyczny ambulans, który wyposażony jest w aparaturę intensywnej terapii oraz transportowy respirator.

W ubiegłym roku zakończyła się warta 18 milionów złotych rozbudowa placówki, w ramach której powstało m.in. nowe skrzydło kompleksu szpitalnego – informuje urząd marszałkowski. Jak słyszymy od urzędników, obecnie prowadzone są tu trzy finansowane w ramach RPO przedsięwzięcia inwestycyjne: termomodernizacja budynku filii w Strzelnie i rozbudowa tamtejszego kompleksu pod potrzeby przyszłego zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz  termomodernizacja budynku przychodni dziecięcej w Mogilnie. – Wcześniej także dzięki RPO, szpital wzbogacił się o gastroskop i kolonoskop oraz automatyczną stację do mycia i dezynfekcji tych urządzeń. Łączna wartość wszystkich tych projektów przekracza 31 milionów złotych – dodano w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

Dofinansowanie na ten cel przekazał również rząd. – Tylko w grudniu placówka otrzymała w sumie 1,15 mln zł z budżetu państwa na zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony bezpośredniej – przekazują z kolei służby wojewody i dodają: – Od września 2020 r. do SPZOZ w Mogilnie dotarły zakupione ze środków rządowych: 2 urządzenia do kompresji klatki piersiowej, 3 respiratory i 2 kardiomonitory. W grudniu szpital otrzymał jeszcze dodatkowy sprzęt o wartości 470 tys. zł: 10 kardiomonitorów, 2 ssaki medyczne, 8 worków samorozprężnych, 36 statywów do wlewań i kroplówek, 5 respiratorów bez sprężonego powietrza (wysokoprzepływowych) i 40 dozowników do tlenu AGA. Za kwotę 243 tys. zł z budżetu państwa zostały zakupione i dostarczone środki ochrony bezpośredniej, niezbędne do leczenia chorych na COVID-19.

W wyremontowanym oddziale chorób wewnętrznych znajduje się 49 łóżek, z czego 40 jest przeznaczonych na potrzeby leczenia pacjentów, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jfk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jfk
Gość
jfk

Po co dzisiaj szpitale jeśli lekarze tylko za kasiorę leczą!
Aha, żeby mieli gdzie prywatną praktykę prowadzić?

W dodatku bezczelnie doliczają opłatę covidową!!!

Podobne wpisy

Powiązane treści