Bydgoszcz
16C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 18 • L 13
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIPakiet Office 365 – czy warto?
depositphotos_85142624_s-2019
05.02.2020 | 15:42

Pakiet Office 365 – czy warto?

Na zdjęciu:

Fot.

Rozwój technologii powoduje, że warunki i zasady pracy w wielu przedsiębiorstwach ulegają zmianie. Współcześnie pracownik często nie musi stale znajdować się w siedzibie firmy, by wykonywać zlecone zadania. Może to robić w domu, w delegacji czy w innym miejscu, a wszystko dzięki aplikacjom, z których można korzystać m.in. za pośrednictwem przeglądarki stron WWW. Jednym z pakietów dostępnych w chmurze jest Office 365. Dlaczego warto rozważyć wybór tego produktu?

Office 365 – co to jest?

Prawdopodobnie, tak jak większość użytkowników komputerów, miałeś do czynienia z oprogramowaniem biurowym Microsoft Office. W 2016 roku Microsoft poinformował, że mimo ogromnej konkurencji pakiet ten w dalszym ciągu pozostaje rynkowym liderem. Według danych przedstawionych przez korporację korzysta z niego 1,2 mld użytkowników na świecie. Co ciekawe, rozwiązania Microsoftu wykorzystywane są przez 85 proc. firm z listy Fortune 500, która obejmuje 500 marek z USA z największym przychodem brutto.

Jednak to właśnie rosnąca konkurencja zmusiła firmę do zaprojektowania platformy Office 365, co stało się w 2011 roku przez połączenie istniejących usług online. W 2013 dokonano zaś ważnej modyfikacji – programy pakietu MS Office zostały zaktualizowane do najnowszych wersji oraz pojawiły się kolejne propozycje rozwiązań.

Pakiet Office 365 jest odpowiedzią na aktualne potrzeby firm. Użytkownik może pracować z dowolnego miejsca na świecie, jedynym wymogiem jest dostęp do internetu. Może przeglądać i edytować dokumenty, i śledzić zmiany, których dokonują jego współpracownicy. W ramach pakietu klient otrzymuje też przestrzeń w bezpiecznej chmurze Microsoftu, w której zapisywane są dane. Warto zwrócić uwagę m.in. na ofertę dla biznesu. W AZ.pl dostępne są następujące pakiety:

  • Office 365 Business Essentials – nie obejmuje instalacji programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook i innych na komputerze. Przez przeglądarkę możesz korzystać z aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote. W pakiecie dostępna jest również Office poczta, czyli Poczta Exchange, a także komunikator firmowy.
  • Office 365 Business – w tym przypadku korzystasz z aplikacji zarówno na komputerze, jak i przez przeglądarkę, masz również dostęp do mobilnych programów  online, ale nie masz do dyspozycji poczty i komunikatora firmowego.
  • Office 365 Business Premium – to najwyższy pakiet, w którym uzyskujesz dostęp do wszystkich wymienionych wyżej usług. Jeśli chodzi o pocztę, to podobnie, jak w przypadku pakietu Essentials masz do dyspozycji 50 GB powierzchni.

Poza tym, że otrzymujesz możliwość korzystania z oprogramowania przez przeglądarkę z dowolnego miejsca z dostępem do sieci, dużym plusem jest również to, że wszystkie programy z pakietu będą zawsze aktualne i to nie ty odpowiadasz za aktualizacje, tylko dostawca usługi.

G Suite czy Office 365?

Od lat największą konkurencją dla pakietu Office 365 pozostaje produkt Google, czyli G Suite. Czy któraś z tych usług jest zdecydowanie lepsza? Trudno o werdykt. Użytkownicy, którzy próbują porównywać te propozycje, często wskazują na to, że G Suite jest lepszym wyborem dla małych firm, a Office 365 bardziej sprawdzi się w dużych przedsiębiorstwach. Wielu użytkowników wybiera jednak dany pakiet tylko ze względu na przyzwyczajenie do innych aplikacji firmy. Jeśli dotąd korzystałeś z Gmaila, to prawdopodobnie bardziej zainteresuje cię oferta Google, ale jeśli twoim programem pocztowym był Outlook, to zdecydujesz się na propozycję Microsoftu. W obu przypadkach mamy do czynienia z profesjonalnym oprogramowaniem, które powinno usprawnić działanie firmy, ale sam musisz zdecydować, które z nich jest lepsze dla twojej działalności.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Seetaaa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aaa
Gość
aaa

Kiedyś office kosztował kilkaset zł i miało się licencję do końca świata. Teraz jest kilkaset zł ale już tylko w abonamencie za rok bo tym jest office 365. Usługą abonamentową. Tak sam G Suite.

Znacznie lepiej zainstalować darmowego libreoffice z strony libreoffice.org. Kompatybilnego z rozwiązaniami microsoftu.

Seet
Gość
Seet

MS office 365 – NIE warto
lepiej starsza PC-ową wersję niż ponad 300,00 rocznie za 365, osobiście mam 2007 i zgodność do 2016 zapewniona,

Podobne wpisy

Powiązane treści