88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac Bydgoszcz buduje skład na nowy sezon. Drużynę siatkarek wzmocniła nowa zawodniczka
11.06.2021 | 12:00

Na zdjęciu: Doświadczona libero Magdalena Saad została nową siatkarką Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Grająca na pozycji libero Magdalena Saad to trzecia nowa zawodniczka w składzie Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz na sezon 2021/2022.

Bydgoski klub poszukiwał zawodniczkę na tę pozycję po tym, jak z Pałacem rozstały się zarówno Julia Reszelewska, jak i reprezentantka Polski Monika Jagła, która niedawno związała się kontraktem z innym klubem Tauron Ligi z regionu – Jokerem Świecie.

Wybór włodarzy Pałacu padł na doświadczoną Magdalenę Saad. To siatkarka, która w minionym sezonie grała w ŁKS-ie Commercecon Łódź, z którym zdobyła brązowe medale Tauron Ligi. W swojej karierze zdobyła także m.in. mistrzostwo Polski w sezonie 2012/2013 jako zawodniczka Atomu Trefla Sopot, a także grała w azerskim Lokomotivie Baku. W poprzednich rozgrywkach została sklasyfikowana na czwartym miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących siatkarek (średnia na poziomie blisko 63%).

Doświadczona libero jest trzecią zawodniczką, którą pozyskał dziewiąty zespół minionego sezonu Tauron Ligi. Wcześniej do Pałacu przeszły rozgrywająca Paulina Bałdyga (z Grupy Azoty Chemika Police) oraz brazylijska przyjmująca Mariana Alves Cassemiro. Po przerwie macierzyńskiej, w drużynie ponownie zobaczymy Patrycję Polak-Balmas, która ma grać jako atakująca. W drużynie pozostały rozgrywająca Magdalena Mazurek i środkowa Kinga Różyńska, które miały ważne kontrakty.