Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
-2C
-4C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac Bydgoszcz – Uni Opole. Druga wygrana bydgoskich siatkarek
pałac bydgoszcz - uni opole
22.11.2021 | 20:00

Pałac Bydgoszcz – Uni Opole. Druga wygrana bydgoskich siatkarek

Na zdjęciu: W pierwszym meczu pod wodzą Alessandro Lodiego, Pałac Bydgoszcz wygrał we własnej hali z UNI Opole.

Pałac Bydgoszcz z drugą wygraną w tym sezonie Tauron Ligi. W meczu dziewiątej kolejki, bydgoskie siatkarki pokonały we własnej hali UNI Opole, a o losach spotkania rozstrzygał tie-break.

To był debiut Alessandro Lodiego w roli szkoleniowca Pałacu. Włoch w ubiegłym tygodniu zastąpił na tym stanowisku Piotra Matelę. W starciu z drużyną z Opola nie zagrała jednak podstawowa przyjmująca Tatjana Bokan, a na tej pozycji od początku nowy trener bydgoskiej drużyny postawił na Brazylijkę Marianę Cassemiro oraz Zuzannę Szperlak.

Początek meczu nie był w wykonaniu bydgoszczanek najlepszy. Pierwszego seta przegrały do 19, w drugim natomiast długo goniły wynik i w końcówce udało im się nawet wyrównać (23:23 po asie serwisowym Szperlak), ale dwie decydujące akcje na swoją stronę rozstrzygnęły zawodniczki z Opola (oba ataki skończyła ze skrzydła Kinga Stronias).

Dwa przegrane sety najwyraźniej mobilizująco podziałały na zespół z Bydgoszczy. W przerwie między partiami, trener Lodi miał sporo uwag do gry swoich podopiecznych, a te zagrały już dużo lepiej. Koncertowy w wykonaniu Pałacu był zwłaszcza czwarty set, który bydgoszczanki wygrały 25:12 (trzeciego 25:22), głównie za sprawą dobrze grającej na skrzydle Cassemiro, a do tego udanymi zagrywkami popisała się Balmas. Tie-break zaczął się od prowadzenia miejscowych (1:0, 3:1, 5:2), ale po chwili rywalki doprowadziły do remisu 6:6, gdy zablokowana w ataku ze środka została Leticia Hage. Kolejne dwie akcje przed zmianą stron wygrały bydgoszczanki – najpierw z prawego ataku skutecznie uderzyła Balmas, a w następnej kontrze blok rywalek obiła Szperlak.

Potem znowu jednak był remis – 10:10, po błędach w ataku Szperlak i Majkowskiej (obie przestrzeliły), ale w zaciętej końcówce skuteczniej zagrały miejscowe. Po skutecznym ataku z prawego skrzydła Balmas, Pałac odskoczył na trzy punkty (13:10) i tej zaliczki nie wypuścił z rąk. Dla bydgoskiej drużyny było to drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Już w najbliższy piątek (26 listopada), Pałac zagra na wyjeździe z Grot Budowlanymi Łódź (początek o 17:30), a w Immobile Łuczniczce ponownie w poniedziałek (6 grudnia), kiedy to bydgoszczanki podejmą Energę MKS Kalisz. To spotkanie również rozpocznie się o 17:30.

SIATKÓWKA – TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 9 KOLEJKA – 22.11.2021 R.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – UNI OPOLE 3:2 (19:25, 23:25, 25:22, 25:12, 15:10)

PAŁAC BYDGOSZCZ: Bałdyga 2, Cassemiro 11, Majkowska 6, Polak-Balmas 17, Szperlak 18, Hage 11 oraz Saad (libero), Justka (libero), Mazurek, Szczepańska-Pogoda, Różyńska 1, Kobus 1.

UNI OPOLE: Makarowska, Bidias 9, Pellegrino 10, Bączyńska 13, Stronias 11, Orzyłowska 3 oraz Adriana Adamek (libero), Wołodko, Sieradzka, Bołowska, Pamuła, Muszyńska.

Sędziowali: Marcin Walerzak, Anna Niedbał.
Komisarz Tauron Ligi: Monika Gorszyniecka.
Kwalifikator Tauron Ligi: Dariusz Jasiński.