Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac i BKS Visła w połowie lipca zaczną przygotowania do sezonu. Latem zagrają na plaży w ramach ligi letniej
Pałac Bydgoszcz_ Monika Jagła, Piotr Matela, Ewelina Żurowska - SF
26.05.2020 | 04:59

Pałac i BKS Visła w połowie lipca zaczną przygotowania do sezonu. Latem zagrają na plaży w ramach ligi letniej

W lidze letniej wezmą udział zespoły PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Udział w rozgrywkach ligi letniej planują siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz (na zdjęciu Monika Jagła i Ewelina Żurowska). Trener Piotr Matela na 20 lipca wyznaczył początek okresu przygotowawczego do startu nowego sezonu ligowego.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Zarówno siatkarki Banku Pocztowego Pałacu, jak i siatkarze BKS Visła wezmą udział w rozgrywkach ligi letniej. Oba bydgoskie zespoły w połowie lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu ligowego.

Zmagania w ramach ligi letniej to nowość, jaką wprowadziła Polska Liga Siatkówki. Dla kibiców ma być to też forma wynagrodzenia tego, że w połowie marca trzeba było przedwcześnie zakończyć sezon ligowy z powodu pandemii koronawirusa. Mecze rozgrywane będą na plaży, a PLS już przedstawia pierwsze szczegóły tych zmagań.

– Zagramy w czteroosobowych drużynach. Każdy będzie mógł atakować – mówi rzecznik prasowy Polskiej Ligi Siatkówki Kamil Składowski, który był gościem Polsatu Sport. Jak dodaje, przepisy będą jak w siatkówce halowej, mecze prowadzić będą także sędziowie, którzy na co dzień rozstrzygają pojedynki w PlusLidze, jak i ekstraklasie siatkarek. Składowski zdradza, że mecze rozgrywane będą w ciągu trzech weekendów. – Zaczynamy w ostatnim tygodniu lipca i gramy do połowy sierpnia – podkreśla. Mecze rozgrywane będą w dwóch setach do 25 zdobytych punktów, jeśli po dwóch setach będzie remis, to wówczas tie-break rozgrywane będzie do 15 punktów. Choć lokalizacje nie są jeszcze znane, to włodarze Polskiej Ligi Siatkówki prowadzą rozmowy z miastami, które byłyby gotowe zorganizować takie turnieje. Jeden z nich miałby się odbyć w Warszawie.

Do ligi letniej zgłosiły się 24 drużyny – 16 męskich zespołów i 8 żeńskich. Jak się dowiedzieliśmy, w rozgrywkach zagrają zarówno drużyna Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, jak i BKS-u Visła Bydgoszcz. Obie bydgoskie drużyny przygotowania do nowego sezonu wznowią w połowie lipca. Drużyna prowadzona przez Piotra Matelę spotka się na pierwszym treningu 20 lipca, zaś w przypadku zespołu trenera Marcina Ogonowskiego ta data nie jest jeszcze wyznaczona.

Obie bydgoskie drużyny skupiają się na budowie składu na nadchodzący sezon. Jak już informowaliśmy, z Pałacem pożegnały się obie atakujące – Izabella Rapacz i Czeszka Tereza Vanzurova oraz rozgrywająca Marta Biedziak, niewykluczone że niebawem opuszczą również Monika Fedusio i Anna Stencel. Klub – jak powiedział prezes Pałacu Piotr Makowski – prowadzi rozmowy m.in. z jedną z zagranicznych siatkarek.

Jeszcze w tym tygodniu z kolei powinien być znany kształt składu BKS-u Visła Bydgoszcz. W miniony piątek klub potwierdził pozyskanie przyjmującego Patryka Łaby, a ważne umowy mają środkowy Janusz Gałązka, libero Tomasz Bonisławski, rozgrywający Michał Masny i atakujący Paweł Cieślik.

Nowy sezon ligowy ma rozpocząć się w połowie września.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści