Bydgoszcz
6C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePałac Młodzieży idzie do remontu. Pracowników i dzieci czeka przeprowadzka
27.10.2017 | 13:30

Pałac Młodzieży idzie do remontu. Pracowników i dzieci czeka przeprowadzka

Wkrótce rozpocznie się termomodernizacja budynku Pałacu Młodzieży.

Na zdjęciu: Dzieci z Pałacu Młodzieży będą musiały chodzić na zajęcia do innych placówek.

Fot. mat. prasowe

Rozpoczyna się termomodernizacja Pałacu Młodzieży. Kosztujące niemal 14 milionów złotych prace będą na tyle zaawansowane, że placówka będzie musiała tymczasowo funkcjonować w pomieszczeniach zastępczych.

W ostatnich dniach podpisano umowę z wykonawcą prac, którym zostało bydgoskie przedsiębiorstwo EBUD-Przemysłówka wyceniające wartość prac na 13,7 mln zł. Zakres robót obejmie między innymi wymianę wentylacji, klimatyzacji, technologii uzdatniania wody basenowej, części stolarki okiennej oraz szereg prac związanych z termomodernizacją całego budynku. Wykonana zostanie również instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy blisko 18 kW. Będzie ona zamontowana na głównym dachu i pozwoli pozyskiwać energię do wykorzystania na potrzebny własne obiektu. Budynek zyska też estetyczną elewację w odcieniach szarości i bieli

Prace rozpoczną się od fundamentów, instalacji basenowych i części budynku od strony parku Witosa. Aby zapewnić dzieciom i pracownikom bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki, placówka będzie stopniowo przenosić się do pomieszczeń zastępczych. Do zajęć będą wykorzystywane budynki Gimnazjum nr 16 na Wyżynach, Zespołu Szkół Drzewnych przy ul. Toruńskiej, Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Karłowicza, Gimnazjum nr 27 przy ul. Kruszwickiej, Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Pestalozziego, a także hale sportowe Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 i Zespołu Szkół Elektrycznych na Błoniu i Szkoły Podstawowej nr 41 na Szwederowie. Dokładne informacje o zakresie i harmonogramie przeprowadzki będą stopniowo pojawiać się na stronie Pałacu.

Zakończenie prac jest planowane na jesień przyszłego roku. Łącznie miasto planuje termomodernizację w 27 budynkach za ponad 100 mln zł, z czego więcej niż połowę – 60 mln zł – stanowić będzie pozyskane dofinansowanie. Zmiany w Pałacu Młodzieży to największa inwestycja związana z tym procesem.


Powiązane treści