Bydgoszcz
-5C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -5 • L -6
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePałac Młodzieży od środka. Jak prezentuje się budynek przed termomodernizacją? [ZDJĘCIA]
07.06.2017 | 15:41

Pałac Młodzieży od środka. Jak prezentuje się budynek przed termomodernizacją? [ZDJĘCIA]

Zapraszamy na wirtualny spacer po Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Zdjęcia: Justyna Wróblewska

Pracownia radiowa, telewizyjna, malarstwa, fotografii, sala baletowa i rytmiki, kryty basen czy sala gimnastyczna – to tylko niektóre pomieszczenia znajdujące się w trzypiętrowym budynku o powierzchni ponad siedmiu tysięcy metrów kwadratowych, który od ponad 40 lat jest siedzibą Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Urząd miasta zapowiedział, że zbliża się termomodernizacja obiektu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie prezentuje się jego wnętrze.

W budynku organizowane są przeróżne zajęcia dla dzieci od drugiego roku życia do momentu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej lub studiów. Spotkania odbywają się przeważnie w godzinach popołudniowych. O wcześniejszej porze w siedzibie Pałacu Młodzieży organizowane są rozstrzygnięcia różnych imprez, warsztaty czy inne akcje. Podczas zajęć, z których rocznie korzysta ponad 4 tysiące osób, dzieci uczą się przede wszystkim współpracy, a o przyjazną atmosferę podczas spotkań dbają pracownicy placówki. – Dzieci podczas zajęć nie mówią do nas Pan/Pani, lecz ciociu/wujku. Chcemy, żeby czuły się tu jak w domu – mówi Dominika Kosińska, rzecznik prasowy Pałacu Młodzieży.

Warunki, w których organizowane są zajęcia nie są złe, lecz znacznie poprawić ma je termomodernizacja budynku, o której więcej można przeczytać TUTAJ.

O potrzebie zmian, organizowanych zajęciach oraz planach Pałacu Młodzieży opowiedziała nam dyrektor placówki Joanna Busz. Ten wywiad zaprezentujemy już wkrótce.


Powiązane treści