87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac z kolejną porażką. Bydgoskie siatkarki uległy Radomce [ZDJĘCIA]
6-12-2020_siatkówka_Tauron Liga Siatkarek_Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Moya Radomka Radom - JS (2)
06.12.2020 | 21:15

Pałac z kolejną porażką. Bydgoskie siatkarki uległy Radomce [ZDJĘCIA]

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano dwunastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki przegrały we własnej hali z Radomką Radom.

Ósmej porażki w tym sezonie Tauron Ligi doznały siatkarki Polskich Przetworów Pałacu. Bydgoszczanki w niedzielnym meczu 12 kolejki uległy we własnej hali E.Leclerc Moya Radomce Radom.

Radomianki przewagę w pierwszym secie wypracowały sobie w początkowej fazie przy serii zagrywek Julii Twardowskiej, z którą bydgoszczanki miały sporo problemów. Było 9:4 dla rywalek, a potem te utrzymywały bezpieczną zaliczkę punktową, choć bydgoskie zawodniczki goniły wynik i pewnym momencie zbliżyły się na punkt straty, ostatecznie to przyjezdne wygrały set 25:22. Sporo emocji było za to w drugiej odsłonie tego spotkania. W niej, to Pałac prowadził różnicą trzech punktów (14:11, 15:12), później rywalki doprowadziły do remisu, a miejscowe odsłonę wygrały na przewagi dopiero przy piątej piłce setowej.

Wydawało się, że wygrany set nakręci bydgoszczanki i te będą w stanie jeszcze bardziej powalczyć z rywalkami. Nic bardziej mylnego. To przyjezdne w dwóch kolejnych setach szybko wypracowały sobie przewagę i nie dały się dogonić Pałacowi. Choć w bydgoskiej drużynie starała się grę w ofensywie ciągnąć Aleksandra Dascalu (21 punktów w całym meczu), to rywalki odniosły pewną wygraną i z Łuczniczki wyjechały z kompletem punktów.

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 12 KOLEJKA – 6.12.2020 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – E.LECLERC MOYA RADOMKA RADOM 1:3 (22:25, 30:28, 17:25, 20:25)

PAŁAC: Mazurek 1, Żurowska 14, Hawryła 9, Dascalu 21, Bidias 14, Ziółkowska 8 oraz Jagła (libero).

RADOMKA: K. Skorupa 1, Twardowska 15, Bałucka 8, Honorio Marques 23, Johnson 23, Picussa 5 oraz Witkowska (libero), Biała, J. Łukasik 5.

Sędziowali: Mirosław Beń, Grzegorz Sołtysiak.
Komisarz Tauron Ligi: Monika Gorszyniecka.
Kwalifikator Tauron Ligi: Dariusz Jasiński.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Bruna Honoria Marques (E.Leclerc Moya Radomka Radom).