Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 17 • L 17
21C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPan Tomasz walczy o życie. Pomóc może mu tylko kosztowna terapia
22.04.2021 | 23:00

Pan Tomasz walczy o życie. Pomóc może mu tylko kosztowna terapia

Na zdjęciu: Pan Tomasz ma 38 lat, kochającą żonę i syna.

Fot. nadesłane

Bydgoszczanin Tomasz Łubecki walczy z chłoniakiem DLBCL, a jedyną szansą jest dla niego innowacyjna – i bardzo kosztowna – terapia. Trwa zbiórka środków na leczenie.

Tomasz Łubecki ma 39 lat, żonę i 8-letniego syna. Urodził się i mieszka w Bydgoszczy. Od prawie półtora roku walczy z agresywnym i opornym na leczenie chłoniakiem DLBCL. – Spoglądam na nasze wspólne zdjęcia sprzed kilku lat i tak bardzo chciałabym wrócić do tamtych beztroskich chwil. Ból, strach, bezradność. Już od ponad roku nie wiemy, co to znaczy spokojne życie. W styczniu 2020 dzień po swoich urodzinach Tomek stracił przytomność, znalazł się w szpitalu, w którym spędził kilka tygodni. Badania zdawały się nie mieć końca, aż w końcu usłyszeliśmy diagnozę – chłoniak rozlany z dużych komórek B. Niemal natychmiast rozpoczęto leczenie chemioterapią, która miała przynieść naprawdę dobre rezultaty – mówi jego żona Monika.

Niestety, trzy dotychczasowe linie chemioterapii nie przyniosły efektów i po każdej wynik badania wykazywał progresję. Obecnie pan Tomasz ma podawaną chemioterapię paliatywną. choroba nadal się jednak rozwija. Początkowo była zlokalizowana na płucach, a teraz zmiany pojawiły się na trzustce. – Jego stan jest bardzo dramatyczny – informuje rodzina pana Tomasza.

Bliscy kontaktowali się z profesorami  z Instytutów Onkologicznych i specjalistami od nowotworów układu chłonnego. Zgodnie twierdzą oni, że jedynym ratunkiem jest innowacyjna i spersonalizowana terapia CAR-T. Niestety, w Polsce jest ona nierefundowana, a jej koszt wynosi ok. 1,5 mln zł. W Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pan Tomasz został wstępnie zakwalifikowany do terapii, ale może zostać ona uruchomiona dopiero po zgromadzeniu całej kwoty.

W piątek, 9 kwietnia w trybie nadzwyczajnym otwarta została zbiórka środków na leczenie za pośrednictwem fundacji SIEPOMAGA [TUTAJ]. W czwartek wieczór uzbierane było ponad 660 tysięcy złotych, a akcję wsparło ponad 8 tysięcy osób. Organizowane są też licytacje na Facebooku. [TUTAJ]. Serwis Głodny.pl zrezygnował z prowizji pobieranej od restauracji na terenie Bydgoszczy – środki przekaże na leczenie pana Tomasza. W akcję zaangażowali się też m.in. m.in. Tomasz Gollob, MZK, Fundacja Poczty Polskiej, MJM Feel Safe oraz liczne szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe i kościoły.

W oczekiwaniu na zgromadzenie środków pan Tomasz będzie poddany leczeniu pomostowemu, aby choroba się nie rozwijała i terapia CAR-T mogła się odbyć. – Żadne z proponowanych leczeń z wysokim prawdopodobieństwem nie doprowadzi jednak do opanowania choroby. Priorytetem jest więc możliwie szybkie podjęcie terapii CAR-T – wyjaśnia rodzina.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści