Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Papierosy i alkohol zabezpieczone na bydgoskim targowisku. W akcji uczestniczył pies tropiący [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 17.10.2022 | 10:29

Na zdjęciu: Papierosy zabezpieczono podczas przeszukania jednego ze stoisk na bydgoskim targowisku.

Fot. KAS Kujawsko-Pomorskie / materiały prasowe

Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli podczas kontroli jednego z bydgoskich targowisk funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Do sprawy zatrzymana została jedna osoba.

Funkcjonariuszom w akcji towarzyszyła Rina – pies służbowy, który jest wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. To właśnie podczas tej akcji przeszukana została posesja oraz pawilony handlowe na jednym z bydgoskich targowisk.

Podczas akcji przeszukania, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej w sumie zabezpieczyli ponad 2 300 paczek papierosów różnych marek, które nie miały polskich znaków akcyzy. Dodatkowo – jak przekazują w komunikacie przedstawiciele KAS – oprócz papierosów, natrafiono także na przeszło pięć litrów nielegalnego spirytusu.

Do sprawy zatrzymano 49-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. – Przyznał się do posiadania tych towarów i będzie odpowiadał za paserstwa – informuje KAS. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gdyby ten towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 56 tysięcy złotych.

*************
wideo z kontroli na targowisku (źródło wideo: Kujawsko-Pomorski oddział Krajowej Administracji Skarbowej)

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments