Bydgoszcz
12C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 12 • L 12
22C
Wt
20C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiPara bez ślubu, zoofil, pedofil… Dla ks. Kneblewskiego bez różnicy! [Kowalski na dobry tydzień]
24.09.2018 | 08:57

Para bez ślubu, zoofil, pedofil… Dla ks. Kneblewskiego bez różnicy! [Kowalski na dobry tydzień]

Na zdjęciu: Ks. Kneblewski jest proboszczem parafii na Placu Piastowskim.

Fot. Pit1233/wikipedia

Żyjesz bez ślubu i uprawiasz seks ze swoim partnerem? Jesteś homoseksualistą? Ks. Roman Kneblewski, bydgoski Proboszcz Roku i pupil lokalnego PiS, zrównał cię właśnie z pedofilami, zoofilami, sadystami i dewiantami.

Marcin Kowalski

Praktycznie każde publiczne wystąpienie Kneblewskiego to skandal. Zelżył już dziesiątki razy tych, którzy myślą inaczej niż on, mają czelność wyznawać odmienne wartości, nie wpisują się w jego radykalnie nacjonalistyczną wizję świata. Obelgi Kneblewskiego były tak często cytowane publicznie, że nie ma sensu znów wąchać tych pseudointelektualnych popłuczyn po faszyzmie. Setki artykułów, programy w ogólnopolskich telewizjach, listy protestacyjne do samego Papieża Franciszka, zawiadomienia do prokuratury, nawet spektakl teatralny oparty na bełkocie wygłaszanym z ambony przez nienawistnika w sutannie. Wszystko na nic, po kilku tygodniach spokoju Kneblewski znów wyłania się ze swojej nory i lży z jeszcze większą siłą. Robi to całkowicie bezkarnie. Prokuratura, wiadomo, zajęta ściganiem ludzi, którzy mieli czelność użyć publicznie słowa „konstytucja”, nie będzie karać za publiczne pochwalanie faszyzmu (Kneblewski posunął się do tego w 2013 roku). Władze kościelne milczą jak grób, po co rozdrażniać nieformalnego kapelana kiboli i neonazistów. Lepiej mieć go po swojej stronie. Tym bardziej, że prałat to pupilek PiS-owskich polityków. Publicznie stają za nim murem, kiedy tylko po palnięciu kolejnego plugastwa dziennikarze mają czelność skrytykować duchownego.

Ciekawe, czy również teraz wierchuszka Prawa i Sprawiedliwości wystosuje List Otwarty w Obronie Kapłana, przy okazji jego ostatnich przemyśleń na temat pedofilii. Kneblewski przypomniał na swoim internetowym blogu film sprzed kilku lat, w którym raczył zauważyć, że wykorzystywanie seksualne dzieci wynika z „ogólnej niewierności przeciwko szóstemu przykazaniu”. Gdyby tylko na tym skończył, możnaby przymknąć oko. Prałata znów zaświerzbił język i postanowił kontynuować rozważania: „Skoro jest przyzwolenie na to, że chłopak i dziewczyna mogą mieszkać razem i to na oczach albo przynajmniej milczącym przyzwoleniem katolickich rodziców, katolickich dziadków, to znaczy, że coś jest nie tak. To znaczy, że się zgadzamy na łamanie szóstego przykazania. Skoro jedni mogą łamać szóste przykazanie, to dlaczego nie inni i pedofilowi też się należy. I jeżeli akceptuje się, ba! żeby się tylko akceptowało, wręcz promuje się, związki partnerskie osób tej samej płci, no to dlaczego miałby być pokrzywdzonym tylko pedofil? Albo sadysta, albo zoofil? To wtedy każdy bez wyjątku dewiant ma równe prawa, jemu się należy”.

Kneblewskiemu należy się kościelny nakaz milczenia, publiczne potępienie i pokuta w klasztorze, oczywiście bez dostępu do internetu. Nie wiem, czy tym razem bydgoscy politycy PiS: Grażyna Szabelska, Krystian Frelichowski, Szymon Róg, Paweł Bokiej, Kosma Złotowski, Łukasz Schreiber i Jarosław Wenderlich, znów staną w obronie prałata, wysmażą list otwarty, jak wtedy, kiedy Knelbewski publicznie chwalił faszyzm. Biorąc pod uwagę, że przynajmniej część z nich żyje „w związkach niesakramentalnych”, czyli w myśl logiki Kneblewskiego – można ich zrównać z pedofilami czy zoofilami, być może się opanują.

Marcin Kowalski

Felietonista, właściciel Markomedia.pl

Najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl

Panel dyskusyjny


Powiązane treści