Bydgoszcz
15C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 15 • L 15
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPara prezydencka przyjedzie do Bydgoszczy. „Pan prezydent z dużą satysfakcją przyjął zaproszenie”
Piotr Kubiak_Andrzej Duda_zaproszenie_Bydgoszcz
10.01.2018 | 21:59

Para prezydencka przyjedzie do Bydgoszczy. „Pan prezydent z dużą satysfakcją przyjął zaproszenie”

Koncert zaplanowano na 17 marca

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda przyjął zaproszenie na koncert w Bydgoszczy, który odbędzie się 17 marca.

Fot. Piotr Kubiak/Nadesłane

Para prezydencka przyjęła zaproszenie do złożenia wizyty w Bydgoszczy. Miałaby ona nastąpić w marcu.

Andrzej Duda wraz z małżonką zostali zaproszeni na marcowy koncert „Powitanie wiosny stulecia odzyskania niepodległości – Bydgoski Marzec 1981”.

– Miałem zaszczyt odbyć rozmowę z parą prezydencką podczas mojej wizyty w pałacu prezydenckim – powiedział Piotr Kubiak, organizator marcowego festiwalu wolności, który istniał do 2015 roku. – Festiwal w latach 2010-2015 odbywał się w bydgoskim pubie Kubryk, graliśmy także w Koronowie (lata 2010-2012), a ostatnia edycja odbyła się w „Światłowni” – przytoczył historię koncertu organizator. Jak mówi, prezydent Andrzej Duda i jego małżonka z dużą satysfakcją przyjęli zaproszenie do Bydgoszczy na koncert. – Oczywiście przyjazd zależy od możliwości i terminu, a i zdawać sobie trzeba sprawę, że to prezydent Rzeczpospolitej i taka wizyta wymaga przygotowań – podkreślił.

Kubiak gościł w Warszawie na uroczystości z okazji pulsu niepodległości, ogłaszającego setną rocznicę odzyskania niepodległości. Złożył także propozycję prezydentowi Bydgoszczy. – Po sytuacji wokół Camerimage, pan prezydent zamierza szukać marki miasta. Panie prezydencie, odpowiadam więc: marcowy festiwal wolności – bydgoski, ogólnopolski nawiązujący do jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Bydgoszczy, festiwal dla promocji miasta na lata mógłby być reaktywowany i stanowić markę miasta – zadeklarował Kubiak w mailu do naszej redakcji.

Koncert ma odbyć się 17 marca w kawiarni artystycznej „Światłownia” przy ul. Świętej Trójcy 15. Wśród artystów, którzy wystąpią na koncercie jest między innymi warszawski muzyk Piotr Kowalicki. – Koncert rozpocznie się symbolicznie o godzinie 17:19 (nawiązanie do daty 19 marca 1981 r. – red.) i zakończy po stu minutach – zakończył Piotr Kubiak.


Powiązane treści