Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDantejskie sceny przy Smukalskiej. Policja strzelała do agresywnego mężczyzny
29.11.2016 | 15:48

Dantejskie sceny przy Smukalskiej. Policja strzelała do agresywnego mężczyzny

Ujęcie agresywnego 59-latka nie było takie proste.

Na zdjęciu: Policjant oddał strzały, aby odeprzeć bezpośredni atak na swoje życie i zdrowie

Fot. Rama / wikipedia (wolny dostęp)

Przestraszona kobieta i agresywny mężczyzna trzymający w jednej ręce siekierę, a w drugiej piłę do drewna – taki widok zastali policjanci, którzy przyjechali do mieszkania przy ul. Smukalskiej, by sprawdzić otrzymane zgłoszenie. Interwencja skończyła się oddaniem czterech strzałów i przyjazdem pogotowia ratunkowego. 

W poniedziałek, 28 listopada, około godziny 18:30 do dyżurnego policji dotarła informacja o agresywnym mężczyźnie, który siekierą demoluje mieszkanie. Pod wskazany adres został skierowany patrol. Funkcjonariusze od razu zobaczyli przestraszoną kobietę, która znajdowała się przed posesją. Okazało się, że jej 59-letni mąż, grożąc siekierą, zaczął wszystko niszczyć w mieszkaniu.

Po chwili mundurowi usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła. Dobiegał on z drugiej strony domu. – Policjanci natychmiast poszli to sprawdzić. Tam zauważyli opisywanego mężczyznę, który w jednej ręce trzymał siekierę, a w drugiej piłę do drewna. Na widok funkcjonariuszy zaczął w sposób wulgarny odgrażać się, idąc w ich kierunku. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. Zbliżając się do nich wymachiwał ostrymi narzędziami – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze postanowili użyć paralizatora. Jednak wykorzystanie tego sprzętu nie przyniosło oczekiwanego skutku. – Agresor ruszył w kierunku jednego z policjantów. Funkcjonariusz jeszcze raz wezwał mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Policjant odpierając bezpośredni atak na swoje życie i zdrowie, oddał cztery strzały z broni palnej. Jeden ostrzegawczy, a następnie trzy w kierunku napastnika. To pozwoliło obezwładnić mężczyznę – kontynuuje podkom. Słomski.

Policjanci natychmiast udzielili pomocy 59-latkowi. O całym zdarzeniu od razu poinformowali dyżurnego, który na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Bydgoszczanin odpowie za groźby karalne i czynną napaść na funkcjonariusz. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści