Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -1 • L -3
3C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPark Kultury w Młynach Rothera ma dyrektora
74571208_2666676220038322_4951158665840164864_n
23.10.2019 | 11:40

Park Kultury w Młynach Rothera ma dyrektora

Na zdjęciu: We wnętrzu Młynów Rothera trwają prace nad konstrukcją antresoli.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Park Kultury – instytucja, która będzie funkcjonować w remontowanych Młynach Rothera – ma już dyrektora. Został nim Sławomir Czarnecki – pochodzący z Bydgoszczy specjalista ds. promocji kultury.

Instytucja „Park Kultury w Bydgoszczy” została powołana decyzją radnych w marcu tego roku. Powstała ona ze względu na realizację pierwszego etapu rewaloryzacji kompleksu Młynów Rothera. Park Kultury będzie nową miejską instytucją kultury działającą w Młynach – jej głównym celem będzie prowadzenie wielokierunkowej działalności na rzecz tworzenia i upowszechniania kultury. W jej wnętrzach znajdzie się m.in. ekspozycja „ogrody wody”.

W zrewitalizowanym kompleksie Młynów Rothera powstanie nowoczesna instytucja kultury o wielokierunkowym charakterze, której oferta będzie nie tylko różnorodna i dynamiczna, ale i dostosowana do różnych grup odbiorców. W nowo utworzonej instytucji planowane jest umiejscowienie interaktywnych ekspozycji o innowacyjnym charakterze, stanowiących harmonijne połączenie osiągnięć nauki, sztuki i techniki.

Wyboru dyrektora Parku Kultury dokonała komisja konkursowa. W jej skład weszli: zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz (przewodnicząca Komisji), menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk, rektor WSG dr Marek Chamot, prezes MWiK Stanisław Drzewiecki, prof. Marek Harat, dyrektor Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu Jan Jędrasik, prorektor ds. rozwoju i współpracy UKW dr Marek Macko, przewodniczący Rady Estetyki prof. Dariusz Markowski, zastępczyni prezydenta Maria Wasiak, dyrektorka Biura Kultury Bydgoskiej Magdalena Zdończyk i ekspert „EC 1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi Paweł Żuromski.

Do konkursu zgłosiło się pięciu kandydatów – kierownik działu badań i rozwoju w Instytucie Kultury w Gdańsku Sławomir Czarnecki, kierownik działu techniki Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy Maciej Kułakowski, dr fizyki Beata Pietrewicz, była dyrektorka Muzeum Okręgowego Iwona Loose i były dyrektor MGOK w Koronowie Michał Sławeta. W miniony czwartek, 17 października komisja wysłuchała kandydatów. Jej członkowie zarekomendowali na to stanowisko Sławomira Czarneckiego.

Prezydent przyjął rekomendację Komisji. Sławomir Czarnecki został tym samym wybrany na stanowisko dyrektora Parku Kultury w Bydgoszczy. Kadencja nowego dyrektora będzie trwała 4 lata – podał urząd miasta.

Sławomir Czarnecki pochodzi w Bydgoszczy. Urodził się w 1977 roku. Jest absolwentem filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przed objęciem funkcji w Instytucie Kultury pracował m.in. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 2009-2011 współtworzył wniosek aplikacyjny Gdańska do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i odpowiadał za obsługę public relations kandydatury Gdańska do ESK 2016. Jest autorem publikacji z zakresu polityki kulturalnej, komunikacji w kulturze i wykorzystywania marketingu w działalności kulturalnej. Pochodzi z rodziny szyperskiej.

Ratusz informuje też o postępach prac w samym budynku na Wyspie Młyńskiej. W gmachu młyna (łączącym oba spichrza), rozpoczęły się prace związane z montażem stalowej konstrukcji antresoli. Warto dodać, że konstrukcja ze stali i hartowanego szkła będzie przeszklona i ma umożliwić wyjście na taras. Wewnątrz budynków spichrzy (zwłaszcza w spichrzu od strony Brdy) postępują prace przy posadzkach, ścianach działowych i układaniu instalacji. Gotowy jest też żelbetowy strop nad podziemnym garażem zlokalizowanym od strony północnej spichrza mącznego. To właśnie nad tym obiektem będą zlokalizowane tarasy z podestami, wodnymi kaskadami i fontannami. Na zewnątrz odrestaurowany został komin.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści