Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nocne kradzieże w parku przemysłowym. Zginęły kable warte tysiące złotych

Dodano: 08.03.2022 | 14:27

Na zdjęciu: Dwaj 22-latkowie odpowiedzą za cztery przestępstwa dokonane na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego na przełomie lutego i marca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kable telekomunikacyjne warte ponad 20 tysięcy złotych ukradli z terenu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dwaj 22-latkowie. Wpadli w miniony czwartek, gdy ponownie próbowali sięgnąć po łupy.

Do wykrycia sprawców kilku – jak się okazało – kradzieży przyczynił się patrol bydgoskiej komendy, który we wspomniany czwartek, 3 marca przed godziną 23:00 poruszał się po terenie parku przemysłowego. Jego uwagę zwrócił samochód, którego właściciel zaparkował na ulicy Ernesta Petersona. – Pojazd stał w dość zaciemnionym miejscu, a przy nim stało dwóch młodych mężczyzn. Policjanci postanowili ich skontrolować – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Kontrolowani 22-latkowie bardzo szybko znaleźli się w tarapatach. Najpierw nie potrafili logicznie wytłumaczyć, dlaczego się tam znajdują. Funkcjonariusze do powodu ich wizyty zdołali jednak dotrzeć. – Znaleźli przy mężczyznach metalowe haki. Jeden z nich miał narzędzie do przycinania rur lub przewodów. W kurtkach kontrolowanych osób znajdowały się także brudne rękawice robocze – wylicza Słomski. A gdy w samochodzie mundurowi znaleźli odcięte kawałki przewodów przemysłowych, wszystko zaczęło układać się w całość.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu na Wyżynach. W przeciwnym kierunku podążyli natomiast – technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z pionu dochodzeniowo-śledczego. Dokonali oni oględzin i zabezpieczyli materiał dowodowy.

Policji udało się ustalić, że na przełomie miesiąca 22-letni sprawcy dokonali czterech kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Doprowadzili w ten sposób do przerwy w działaniu sieci. Zarzuty, które na nich ciążą, mogą ich doprowadzić do więzienia nawet na osiem lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments