Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 0 • L -1
1C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
6C
Pon
9C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPark Przemysłowy z nowym najemcą. Firma z branży transportowej otwiera terminal w Bydgoszczy
JAS-FBG Slupsk Redzikowo
03.12.2018 | 13:00

Park Przemysłowy z nowym najemcą. Firma z branży transportowej otwiera terminal w Bydgoszczy

To szósta firma, która w tym roku zakupiła działkę w BPPT.

Na zdjęciu: Terminale spedycji krajowej JAS-FBG znajdują się w Redzikowie (na zdjęciu) i Warszowicach. W podobnym kształcie powstanie terminal na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Fot. mat. JAS-FBG

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zyskał nowego najemcę. Została nim firma transportowa JAS-FBG.

Firma w Bydgoszczy wybuduje nowy terminal spedycji krajowej. Podobne znajdują się m.in. w Redzikowie (województwo pomorskie) i Warszowicach (woj. śląskie). JAS-FBG jest szóstą firmą, która w tym roku zdecydowała się na zakup działki na terenie parku przemysłowego w Bydgoszczy.

Terminal będzie miał powierzchnię około 2 300 metrów kwadratowych i zostanie on otoczony placem manewrowym o powierzchni 6 000 metrów kw. Obiekt będzie przeznaczony dla operacji cross-dockowych i będzie zlokalizowany przy ul. Bydgoskich Przemysłowców. Jak się dowiedzieliśmy, w nowej placówce zatrudnienie znajdzie ok. 20 pracowników.

W budowie terminala zastosowane zostaną również rozwiązania proekologiczne. Zaplanowano energooszczędne oświetlenie i inteligentny system sterowania, który ma umożliwić dostosowanie natężenia światła do rzeczywistych potrzeb.

Na rynku, firma JAS-FBG działa od 1991 roku, świadczy kompleksowe usługi transportu, spedycji i logistyki oraz usługi największej w kraju sieci placówek agencji celnej. Oferta firmy obejmuje spedycję drogową – międzynarodową i krajową, w zakresie całopojazdowym i drobnicowym – spedycje: kolejową, morską i lotniczą oraz pełne spektrum usług magazynowych w sieci platform logistycznych o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2.


Powiązane treści