Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePark sensoryczny na Okolu. Powstanie ze środków budżetu obywatelskiego
09.09.2021 | 12:27

Park sensoryczny na Okolu. Powstanie ze środków budżetu obywatelskiego

Na zdjęciu: Park sensoryczny powstanie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo nr 3 przy ul. Granicznej.

Fot. UMB

Dzięki głosom mieszkańców na Okolu powstanie park sensoryczny. Zostanie przeznaczony w głównej mierze dla dzieci z niepełnosprawnościami, będzie posiadał warzywniaki, pachnące rośliny, kalejdoskop oraz wir wodny. To jednak nie wszystkie jego elementy.

Park sensoryczny powstanie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo nr 3 przy ul. Granicznej. We wcześniejszych latach na tym samym terenie powstał integracyjny plac zabaw, siłownia plenerowa oraz sala sportowa z funkcją rehabilitacji.

Podczas budowy parku zostaną nasadzone kolorowe, szumiące na wietrze oraz intensywnie pachnące rośliny. Ogród zostanie również wyposażony w tablice edukacyjne, słupek iluzji, jak i również elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci do segregacji). Obiekt zapewni możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu.

15 lipca zakończyło się zgłaszanie projektów do kolejnej edycji BBO. Mieszkańcy przedstawili blisko 600 pomysłów, które teraz zostaną zweryfikowane, a w grudniu – poddane pod głosowanie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści