Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L -3
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPark Wodny w Świeciu niemal gotowy. Jak go zbudowano? [WIDEO]
06.01.2016 | 11:42

Park Wodny w Świeciu niemal gotowy. Jak go zbudowano? [WIDEO]

W przyszłym tygodniu dojdzie do uroczystego otwarcia Parku Wodnego w Świeciu.

Za nieco ponad tydzień zostanie otwarty Park Wodny w Świeciu. Przedstawiono już ofertę, z której będą mogli korzystać odwiedzający.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na 15 stycznia, kiedy dojdzie do przecięcia wstęgi oraz prezentacji obiektu. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z atrakcji najprawdopodobniej dzień później. Jeśli jednak do tego czasu nie uda się podgrzać wody do wymaganych 27-29 stopni Celsjusza, inaugurację trzeba będzie przełożyć o dzień lub dwa.

Park Wodny będzie otwarty przez cały tydzień w godzinach 7:00-22:00. Odwiedzający będą mogli skorzystać z basenu sportowego z 5 torami do pływania, basenu rekreacyjnego z dyszami wodnymi, hydromasażami i rwącą rzeką, dwóch dwupoziomowych zjeżdżalni, dwóch wanien jacuzzi i dwóch saun. Na najmłodszych będzie czekać brodzik z gejzerami.

Osoby, które do początku lutego kupią bilet i wypełnią odpowiedni kupon wezmą udział w losowaniu walentynkowej kolacji w jednej ze świeckich restauracji. Park wodny zajmie się też organizacją imprez. Urządzenie urodzin na basenie umożliwi skorzystanie z atrakcji wodnych, pakietu zumby oraz poczęstunku.

Poza strefą wodną goście będą mogli skorzystać z bufetu oraz sal masażu, fitness i konferencyjnej. Umowy z dzierżawcami zostały już podpisane, ale otwarcie może się opóźnić o kilka dni z uwagi na konieczność wyposażenia pomieszczeń.

Zarządcy Parku Wodnego poszukują osób na stanowisko ratownika. Nad bezpieczeństwem pływających na każdej zmianie będą czuwały trzy osoby.

Ceny biletów:

  • godziny 7-9: bilet normalny – 8 zł; bilet ulgowy – 6 zł
  • poniedziałek – piątek, godz. 9-22: bilet normalny – 10 zł/h, 15 zł/2 h; bilet ulgowy – 8 zł/h, 13 zł/2h
  • sobota – niedziela, godz 9-22: bilet normalny – 12 zł/h, 18 zł/2 h; bilet ulgowy – 10 zł/h, 16 zł/2h
  • osoby niepełnosprawne: 5 zł/h, 8 zł/2h (opiekun wchodzi bezpłatnie)
  • bez limitu czasowego: bilet normalny – 40 zł; bilet ulgowy – 35 zł.

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom do 26. roku życia, emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji. Dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny. Na zniżki mogą liczyć także osoby korzystające z karty prepaid, rodziny, grupy zorganizowane oraz solenizanci, którzy po poświadczeniu daty urodzin wejdą za 6 zł/h. Wynajem całego toru będzie kosztował – oprócz ceny biletu – 70 zł/h.

Półgodzinne korzystanie z sauny kosztować będzie 7 złotych i będzie wymagało wykupienia biletu na basen. W czasie wejścia do sauny zegar czasu basenowego zatrzyma się.


Powiązane treści