Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycjeZmiany przy cmentarzu w Białych Błotach. Będzie łatwiej i bezpieczniej
31.03.2022 | 09:55

Zmiany przy cmentarzu w Białych Błotach. Będzie łatwiej i bezpieczniej

Na zdjęciu: W pobliżu cmentarza przy Kaplicznej wybudowano nowy parking.

Fot. UG Białe Błota

Nowe miejsca postojowe oraz estetyczne ogrodzenie – to zmiany w okolicach cmentarza komunalnego przy ul. Kaplicznej w Białych Błotach. Inwestycja zbliża się już do końca.

Nowy parking ma położyć kres parkowaniu na trawie. Łącznie powstanie 31 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. – Zadbano także o drogi manewrowe, chodniki oraz dojścia do furtek i wjazd w stronę cmentarza, a także do sąsiadującej z nekropolią przepompowni wody. Nad całością czuwa system monitoringu – informuje Urząd Gminy Białe Błota.

W ramach inwestycji powstało także nowe ogrodzenie. Początkowo zakładano, że prace zostaną zakończone nawet w połowie stycznia tego roku. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych termin realizacji przesunięto jednak na koniec kwietnia.

Prace rozpoczęte jesienią ubiegłego roku realizuje firma PRODIB. Koszt wszystkich robót wyniesie ok. 1,5 mln zł. – Obok wygody i większej dostępności, nowy parking z drogami dojazdowe zapewni także większe bezpieczeństwo odwiedzającym – zapewnia urząd gminy.

Zmiany przy cmentarzu w Białych Błotach. Będzie łatwiej i bezpieczniej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments