Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Parking przy ul. Bydgoskiej w Koronowie gotowy. Kosztował ponad 550 tys. zł

Dodano: 29.12.2022 | 12:56

Na zdjęciu: Zakończył się remont parkingu przy ul. Bydgoskiej w Koronowie.

Fot. Gmina Koronowo

Zakończyły się prace związane z remontem parkingu przy ul. Bydgoskiej w Koronowie.

Parking zlokalizowany jest naprzeciw Zakładu Karnego. Korzystają z niego głównie pracownicy koronowskiej jednostki. Stan tego miejsca pozostawiał jednak wiele do życzenia. Dlatego władze samorządowe postanowiły wyremontować parking. Niedawno zakończyły się prace. Powstały 32 stanowiska postojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt inwestycji wyniósł ponad 550 tys. zł.

Przypomnijmy, że niedawno zakończyły się też prace przy remoncie parkingu pomiędzy halą MGOSiR a policją i pogotowiem w Koronowie. Tutaj powstało 20 stanowisk postojowych w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. W obrębie miejsc postojowych wykonano utwardzenia z płyt ażurowych betonowych, a w obrębie pieszo-jezdni z kostki betonowej. Oprócz tego specjalny parking z zatoczką powstał również przy Szkole Podstawowej nr 1.

Władze myślą już jednak przyszłościowo. W maju br. burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski informował, że na ukończeniu jest plan zagospodarowania przestrzennego „Wąskotorowa”, który uwzględnia budowę wielopoziomowego parkingu przy ul. Dworcowej.

– Mam nadzieję, że inwestycja ta pozwoli uzupełnić niedobory miejsc parkingowych na terenie starego miasta – mówił burmistrz. Oprócz tego gmina, aby stworzyć parking na starym mieście wykupuje udziały w nieruchomości na tzw. „spalonce” (ul. Tucholska).

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments