Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIParlamentarzyści PiS u wojewody. Apel o budowę S10
Ewa Kozanecka, Piotr Król
06.04.2016 | 01:10

Parlamentarzyści PiS u wojewody. Apel o budowę S10

We wtorek politycy rządzącej partii z regionu skierowali list do premier Beaty Szydło oraz ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka w sprawie budowy "ekspresówki".

Na zdjęciu: Posłanka Ewa Kozanecka oraz poseł Piotr Król podczas spotkania u wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

Fot. Jacek Nowacki / mat. urzędu wojewódzkiego

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z całego województwa kujawsko-pomorskiego stawili się na wtorkowym spotkaniu z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i jego zastępcą Józefem Ramlauem. Cykliczne, jak już zapowiedziano, posiedzenia mają pomóc w lobbingu na rzecz ważnych spraw dla regionu.

Jedną z kluczowych już wskazano – na debiutanckim spotkaniu wystosowano apel do premier Beaty Szydło oraz szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka w sprawie ujęcia budowy drogi ekspresowej S10 na liście rządowych zadań priorytetowych. Sygnatariusze listu przypominają także o konieczności ponownego ogłoszenia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargu na dokumentację techniczną umożliwiającą posunięcie naprzód prac związanych z „ekspresówką”. Przypomnijmy, że na terenie Kujawsko-Pomorskiego miał w pierwszej kolejności powstać odcinek łączących Bydgoszcz z Toruniem. Unieważnienie kilka tygodni temu przetargu na Studium Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowe [CZYTAJ WIĘCEJ] mocno nadszarpnęło wiarę w realizację tej inwestycji w nadchodzących latach. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapewniło co prawda, że S10 z resortowych planów nie wypadła, ale konieczne jest zabezpieczenie środków na jej realizację. Czy znajdą się one w najbliższym czasie – nie wiadomo.

Obecni na spotkaniu z wojewodą parlamentarzyści zapewnili również o wsparciu dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w całym województwie. – Planowane jest także podejmowanie kolejnych wspólnych inicjatyw – dodaje Jarosław Jakubowski, rzecznik wojewody.

W spotkaniu wzięli udział posłowie: Ewa Kozanecka, Piotr Król, Tomasz Latos, Joanna Borowiak, Iwona Michałek, Jan Krzysztof Ardanowski, Łukasz Zbonikowski, a także senator Andrzej Mioduszewski oraz przedstawiciele posła Bartosza Kownackiego i europarlamentarzysty Kosmy Złotowskiego.


Powiązane treści