Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 7 • L 7
10C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
9C
Czw
10C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPartia KORWiN otworzyła… linię tramwajową do Fordonu
Marcin Sypniewski KORWiN
15.10.2015 | 15:30

Partia KORWiN otworzyła… linię tramwajową do Fordonu

Chcemy zaprotestować w ten sposób przeciwko wykorzystywaniu funkcji publicznych w kampanii wyborczej - mówią bydgoscy działacze ugrupowania.

Na zdjęciu: Przecięcia "wstęgi" dokonał lider listy partii KORWiN do sejmu Marcin Sypniewski (z prawej). Obok niego stoi Andrzej Ignatowicz, z lewej - Seweryn Stadnicki.

Fot. Sebastian Torzewski

Przedstawiciele partii KORWiN poszli w ślady premier Ewy Kopacz oraz minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak i w czwartkowe przedpołudnie otworzyli przed wyborami kolejną inwestycję – linię tramwajową do Fordonu. – Chcemy, aby rząd w końcu zajął się poważnymi problemami – przekonywali.

Symbolicznym przecięciem biało-czerwonej „wstęgi” Marcin Sypniewski, Andrzej Ignatowicz oraz Seweryn Stadnicki odnieśli się do ostatnich przypadków oficjalnego otwarcia gazoportu w Świnoujściu (premier Kopacz) i budynku dworcowego w Bydgoszczy (minister Wasiak). – To nadal place budowy, a nie zakończone inwestycje – przekonuje Sypniewski, „jedynka” na liśćie KORWiN-a do sejmu. – A funkcje publiczne nie powinny być wykorzystywane do tego rodzaju kampanijnych działań. Chcemy wyrazić w tym względzie swój stanowczy sprzeciw.

Sypniewski podkreśla, że jedynym sposobem na wyeliminowanie takich zachowań jest zmiana mentalności polityków. – W końcu są to rzeczy, które należy oddać do dyspozycji ludziom, a nie robić wokół tego zbędne zamieszanie. Rząd ma się zajmować poważnymi sprawami – podkreśla kandydat na prezydenta Bydgoszczy w wyborach samorządowych, które odbyły się w ubiegłym roku.

W piątek do Bydgoszczy, a także do Świecia oraz Szubina przyjedzie Janusz Korwin-Mikke. Najpierw spotka się z mieszkańcami tego ostatniego – początek wizyty zaplanowano na 15:30 na terenie Muzeum Ziemi Szubińskiej. Niespełna dwie godziny później europoseł przyjedzie do kinoteatru Adria w Bydgoszczy, a na zakończenie kujawsko-pomorskiego tournee zawita do Świecia, gdzie o 19:30 spotka się z sympatykami w Restauracji Stylowej przy ulicy Wojska Polskiego.

Powiązane treści