Bydgoszcz
3C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 7km/h NW
H 3 • L 3
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
6C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePasażer autobusu pobity i siłą wyciągnięty z pojazdu. Policja szuka świadków
03.07.2020 | 14:04

Pasażer autobusu pobity i siłą wyciągnięty z pojazdu. Policja szuka świadków

Na zdjęciu: Do napaści doszło w autobusie linii nr 56.

Fot. Leszek Grabowski

W bydgoskim autobusie komunikacji miejskiej doszło do pobicia. Policjanci poszukują świadków zdarzenia.

Do rozboju w autobusie linii nr 56 doszło 10 czerwca o godz. 22:08 między przystankami Nowy Rynek a Nakielska/Wrzesińska. – Pokrzywdzony był bity pięściami przez innego mężczyznę – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy. Poszkodowany 44-latek po kilku dniach zgłosił sprawę policji. Wyjaśnił, że na wysokości Wrzesińskiej napastnik wyciągnął go z autobusu i zażądał pieniędzy. Oddalił się, gdy dostał 20 zł.

Praca policjantów pozwoliła na wytypowanie sprawcy. Ustalono, że 26-latek przebywa przed jednym z bloków na Kapuściskach. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnie trafił do prokuratury, która postawiła mu zarzut dokonania rozboju oraz uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym aresztował sprawcę napadu na trzy miesiące.

Teraz, na wniosek prokuratury, policjanci zwracają się do świadków zdarzenia. Osoby, które widziały opisywaną sytuację i mogą pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia policja prosi o kontakt osobisty z funkcjonariuszami Komisariatu na Błoniu przy ulicy Broniewskiego 12 lub telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu 47 751 13 54 lub całodobowo z dyżurnym komisariatu pod numerem 47 751 13 59, powołując się na znak sprawy L.dz. 1957/20.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści