Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePaterek: Paliwo i cukier – łupem na krótko
11.07.2016 | 15:46

Paterek: Paliwo i cukier – łupem na krótko

Kradzione nie tuczy...

Na zdjęciu: Policyjny radiowóz bardzo szybko pojawił się na miejscu przestępstwa.

Fot. Stanisław Gazda

Mieszkańcom Paterka grozi nawet do 10 lat więzienia za włamanie do zaparkowanych ciężarówek i kradzież paliwa oraz cukru.  Włamywacze nie zdążyli osłodzić sobie życia skradzionym łupem bo na ich trop wpadł policyjny pies.  

Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do zaparkowanych nieopodal szkoły w Paterku ciężarówek, dyżurny nakielskiej policji otrzymał w sobotę (09.07.16r.) około 10.00. Na miejsce zostali skierowani kryminalni i technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. Do Paterka pojechał także przewodnik psa tropiącego ze swoim czworonożnym podopiecznym. Pies szybko podjął trop i doprowadził mundurowego pod klatkę jednego z mieszczących się nieopodal bloków.

W tym samym czasie, pracujący na miejscu włamania kryminalni ustalili, że z jednej z ciężarówek „wyparowało” 150 litrów paliwa, wartego ponad 600 złotych. Z drugiej natomiast, prawie 200 kilogramów cukru, który znajdował się w części ładunkowej auta. Okazało się, że sprawcy próbowali również włamać się do baku, jednak nie udało im się wypompować z niego paliwa.

Kryminalni ustalili, że włamanie to sprawka 26-letniego mieszkańca Paterka i jego 19-letniego wspólnika. Ustalenia te, pokrywały się z tropem, jaki policyjny pies podjął na miejscu przestępstwa, gdyż zaprowadził on pod klatkę bloku, w którym mieszka 26-latek.

Jeszcze tego samego dnia, w mieszkaniu został zatrzymany 19-latek. Wczoraj (10.07.16r.) usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania. Niebawem takie same zarzuty usłyszy jego wspólnik. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia. O ich losach zdecyduje sąd.


Powiązane treści