Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Patryk Mikołajewski ponownie wystartuje na burmistrza Koronowa? „Zostały mi 4-5 miesięcy pracy”

Dodano: 29.12.2023 | 10:58

Na zdjęciu: Wybory samorządowe mają odbyć się na wiosnę 2024 roku

Fot. archiwum IN

Na wiosnę czekają nas wybory samorządowe. Zapytaliśmy Patryka Mikołajewskiego czy rozważa ponowny start w wyborach na burmistrza Koronowa.

Wybory samorządowe w których wybieramy wójtów gmin, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych miejskich, gminnych, powiatowych i wojewódzkich ostatni raz odbyły się na jesień 2018 roku. Kadencja miała trwać pięć lat. Oznaczało to, że kolejne wybory powinny odbyć się na jesień 2023 roku. Tak się jednak nie stało. Przez wzgląd na wybory parlamentarne postanowiono wydłużyć kadencję władz samorządowych do 30 kwietnia 2024 roku.

Ostateczny termin wyborów samorządowych nie został jeszcze podany. Według doniesień medialnych pod uwagę są brane terminy: 7 kwietnia, 14 kwietnia i 21 kwietnia. Teoretycznie możliwym byłby także 31 marca, gdy przypada Wielkanoc i 1 kwietnia, gdyż wtedy przypada Poniedziałek Wielkanocny, czyli dzień ustawowo wolny od pracy.

Postanowiliśmy zapytać burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego czy rozważa start w wyborach samorządowych i ubiegać się o reelekcję. Jasna odpowiedź nie została jednak udzielona. – Zostały mi 4 -5 miesięcy pracy – przekazał Patryk Mikołajewski. – Czas na odpowiedzi na pytanie co dalej – przyjdzie – dodał.

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych przeprowadzonych w 2018 roku Patryk Mikołajewski pokonał w drugiej turze wyborów dotychczasowego burmistrza Koronowa Stanisława Gliszczyńskiego. W drugiej turze Patryk Mikołajewski uzyskał 57,16 proc. poparcie, a jego kontrkandydat Stanisław Gliszczyński 42,84 proc. głosów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
5 miesięcy temu

Ma prawo, ale i moja rodzina ma prawo powiedzieć nie i tym razem tak będzie.

Marian
Marian
5 miesięcy temu

Będę trzymał kciuki podobnie pewnie zareaguje była Orkiestra Dęta może Pan Kapelmistrz z młodzieżą , i wszyscy plażowicze z Samociążku jak i Ci co walczą o zwrot swoich kosztów , nie wspominając o sympatykach z Tryszczyna gdzie tak często koło Gospodyń Wiejskich na uroczystościach w Świetlicy wspominali burmistrza przez ten okres kadencji . Tak ja dzielnica Tuszyn Wtelno (OSP) jak i inni którzy nie mogą doczekać się wyborów i Pana miny . Kochamy Pana bardzo

M&M
M&M
5 miesięcy temu

Państwo nawet nie wyobrażacie sobie jaka to miła wiadomość dla mnie oddalonej na koniec świata, która musi się zmierzyć z mrozem i śniegiem w małej publicznej bibliotece czytając te doniesienia przepijam nasze wspólne spotkanie z radością na przyszłość . W końcu nie będziemy się poruszać jak jeże w worku po ziemniakach i nadal nasze cele i Koronowo jest zielone i na zawsze zachowa ten kolor niebieski . Pozdrawiam

Berlin
Berlin
5 miesięcy temu

Jeszcze 25tyś minusików i Pan Patryk wygrał wybory :).

Becia
Becia
4 miesięcy temu

Panie burmistrzu, cytując klasyka: „ciemny lud to kupi” – owszem, ale to już było… I nie wróci więcej 🙂