[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zawisza z nowym dyrektorem ds. rozwoju i szkolenia. To powrót do klubu

Dodano: 17.06.2022 | 08:49

Na zdjęciu: Paweł Kawalec wraca do Zawiszy Bydgoszcz w nowej roli. Wcześniej był asystentem trenera Piotra Kołca.

Fot. Zawisza Bydgoszcz

Paweł Kawalec wraca do Zawiszy Bydgoszcz w nowej roli. Od 1 lipca 2022 roku obejmie funkcję dyrektora ds. rozwoju i szkolenia zastępując Macieja Meggera, który zrezygnował ze stanowiska.

26-letni Paweł Kawalec pracował w ekipie „Niebiesko-Czarnych” w sezonie 2020/21. Wówczas był asystentem trenera Piotra Kołca i dołożył swoją cegiełkę do awansu do III ligi. Ponadto, w Zawiszy prowadził też zespół do lat 18. Doświadczenie zbierał również w pracy za granicą, jako trener w akademii irlandzkiego Galway United (aktualnie czołówka drugiego poziomu rozgrywek ligowych).

Jak poinformował bydgoski klub, Paweł Kawalec do końca czerwca pracuje jako koordynator przygotowania fizycznego w akademii piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin, w której prace rozpoczął w 2018 roku. Na co dzień zajmuje się dwoma najstarszymi zespołami młodzieżowymi miedziowych – U21, który w tym sezonie awansował do 2. ligi oraz zespół U18, który w obecnym sezonie zdobył mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej.

Paweł Kawalec zastąpi Macieja Meggera

Paweł Kawalec obejmie funkcję dyrektora ds. rozwoju i szkolenia Zawiszy Bydgoszcz, zastępując w tej roli Macieja Meggera. Megger był związany z klubem z ulicy Gdańskiej od początku 2021 roku; wcześniej pracował w Rakowie Częstochowa czy prowadził drużynę U-19 w Lechu Poznań. Nowy dyrektor ds. szkolenia podkreśla, że chce budować silną akademię, stanowiącą fundament silnego Zawiszy.

W pierwszej kolejności chcę zadbać o rozwój metodologii szkolenia, która pomoże nam rozwijać standardy naszej pracy i zbliżać nas do najlepszych. Kluczową dla mnie rzeczą jest również rozwój indywidualny zawodników: tutaj będziemy bardzo mocno skupiali się na tym, aby zawodnicy – zarówno w tych najmłodszych jak i najstarszych grupach – realizowali swój indywidualny plan rozwoju, który będzie wyznaczony na określony czas i cyklicznie poddawany analizie – powiedział Paweł Kawalec.

Były asystent Piotra Kołca chce, aby zespoły w akademii Zawiszy grały odważnie i na wysokiej intensywności, starając się odbierać piłkę jak najbliżej bramki przeciwnika i potrafiły operować nią pod presją. – Wszystko to jest procesem długofalowym, którego głównym celem jest dostarczenie zawodników do pierwszego zespołu – spuentował Kawalec.

ZOBACZ: Piłkarze bydgoskiego Zawiszy z Pucharem Polski KPZPN [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments