Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PILNE: Zaskoczenie na liście PiS do Sejmu!

Dodano: 31.08.2023 | 14:07

Na zdjęciu: Paweł Szrot będzie liderem listy PiS w Bydgoszczy.

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Niespodzianka na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych. Numer jeden otrzymał niezwiązany dotąd z Bydgoszczą Paweł Szrot.

Liderzy list Prawa i Sprawiedliwości zostali zaprezentowani podczas czwartkowej konferencji w siedzibie partii. Ich nazwiska ogłosił osobiście prezes Jarosław Kaczyński.

Paweł Szrot jedynką w Bydgoszczy

Paweł Szrot to 48-letni prawnik z Białegostoku. Na początku XXI wieku pracował w biurze poselskim i senatorskim Krzysztofa Jurgiela, a gdy ten został Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Szrot pracował w jego gabinecie politycznym. Następnie został dyrektorem sekretariatu wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, zaś kiedy PiS przeszedł do opozycji, Paweł Szrot został wicedyrektorem biura klubu parlamentarnego.

Od 2015 roku Szrot pełnił funkcje sekretarza sztabu kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz zastępcy szefa Kancelarii Premiera. W 2020 roku został powołany przez prezydenta Dudę na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, a od 5 stycznia 2021 r. pełni funkcję Sekretarza Stanu – Szefa Gabinetu Prezydenta RP.

Ugrupowanie rządzące obecnie krajem długo skrywało swoje listy wyborcze. Jeszcze w ubiegłym tygodniu mówiło się, że jedynką w Bydgoszczy mogą być Tomasz Latos lub Łukasz Schreiber. W czwartek przed południem gruchnęła za to wieść, że listę miałby poprowadzić… europoseł Patryk Jaki. Te wiadomości jednak się nie potwierdziły.

Kto na dalszych pozycjach?

Według nieoficjalnych informacji na kolejnych miejscach na czołowych miejscach bydgoskiej listy mają znaleźć się m.in. Bartosz Kownacki, Łukasz Schreiber i Piotr Król. Nie ma w tym gronie Ewy Kozaneckiej i Tomasza Latosa, natomiast nie są to jeszcze informacje oficjalnie potwierdzone, a jak pokazały ostatnie dni – zmiany są wprowadzane do ostatniej chwili.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystartuje jako „jedynka” z Kielc, a nie jak dotychczas z Warszawy. Ma to sprzyjać zdobyciu większej liczby mandatów. Szef partii będzie tam rywalizować między innymi z Romanem Giertychem – teraz już związanym z Koalicją Obywatelską, ale w przeszłości wicepremierem w rządzie PiS, LPR i Samoobrony.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
9 miesięcy temu

Października 15 pogonimy Kaczyńskiego

Olek
Olek
9 miesięcy temu

Chyba właśnie kaczor sobie strzelił w stopę. Po to są lokalne okręgi wyborcze aby głosować na lokalnych kandydatów, a nie spadów nie wiadomo skond.

Włodek
Włodek
9 miesięcy temu

Spadachroniarz w jedynką w Bydgoszczy???? PiS strzelił sobie w kolano.

Sebastian
Sebastian
9 miesięcy temu

Władza już kompletnie uderzyła do głowy pisiorom….nigdy spadochroniarzy!!!

Jan
Jan
9 miesięcy temu

To trzeba traktować jako obrazę dla bydgoskich pisowców, to jakieś jaja prezesa.

Donna
Donna
9 miesięcy temu

Super, Prezes olał lokalnych działaczy i dał jedynkę nieznanemu Panu z Białegostoku. Na pewno świetnie zna nasze problemy:-)

Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
9 miesięcy temu

Bydgoszcz na szrot! Oto pomysł PiS na rolę dla Królewskiego Miasta.
Podobnie miernie zapewne będzie z kandydatem na prezydenta miasta.

Eds
Eds
9 miesięcy temu

SPADOCHRONIARZ ! UWAGA!!!

Leo
Leo
9 miesięcy temu

Mam to gdzieś kto będzie tu kandydatem, co jeden to lepszy, tych miernot którzy idą do KORYTA+ jest wielu, niestety.

kran
kran
9 miesięcy temu

Jeden kaczor twierdził , Bydgoszcz i jego mieszkańcy są parszywi. A drugi bliźniak stwierdził że jak parszywi to i szrot , więc przysłał onuce z ściany wschodniej , jako jedynkę na liście do sejmu . A co na to parszywy elektorat pis-u stanowiący ok. 30% mieszkańców miasta . Oni są dumni z kurdupla , można ich nazwać parszywymi , opluć , zasadzić kopa w d.. , olać oni to zniosą .

stary dziad
stary dziad
9 miesięcy temu

No to po kolei : 1. Po wyborach w 2019 roku spadochroniarz Kownacki umieścił w zarządach BYDGOSKICH, SZANOWANYCH militarnych spółkach skarbu państwa, swoich podwładnych, którzy nie mieli ŻADNEGO doświadczenia menedżerskiego. Efektem ,,pracy ” tych dyletantów jest zmasakrowanie WZL oraz Nitrochemu. 2. Wyobraźmy sobie kogo przywiezie kolejny spadochroniarz i jakie kolejne bydgoskiej spółki zniszczą jego ,,menedżerowie ”. Za co, Panie Boże, robisz to Bydgoszczy ? 3. PiS zdobędzie najwyżej cztery mandaty a do biegu do ław sejmowych jest w tej sytuacji aż sześciu chętnych : Szrot, Latos, Kownacki, Schreiber, Król i Kozanecka. 4. Czyli możemy zrobić jedno, kupić popkorn i siąść… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan
9 miesięcy temu

Czytając komentarze wyraźnie widać że Bydgoszcz po Włocławku to czerwono liberalne zagłębie, Toruń już dawno was wyruchał dokładnie, chociaż jestem byłym mieszkańcem tego czerwonego syfu jeszcze za czasów I sekretarza KW PZPR Majchrzaka, któremu na działkę w Drzewianowie drogę wyasfaltowano, ale skąd tacy gówniarze co smarują komentarze mogą wiedzieć i znać te czasy.

Leo
Leo
9 miesięcy temu

Stefan Tak byleś czerwony i jesteś skoro PIssdzielcy ci w głowie.

kran
kran
9 miesięcy temu

@ – Stefciu – łajzo na kaczych nogach , komuna w Polsce została obalona 30 lat temu .Znaczącą role w jej obaleniu miała Bydgoszcz J. Rulewski , Pastuszewski , Tokarczuk , przewodniczący Solidarności Rol. Indywidualnych Bartoszcze który tu zorganizował strajk generalny , wydarzenia marcowe 81 r. , gdzie kraj był na krawędzi wojny domowej . Inaczej wyglądało to w miasteczku obecnie nazywanym rydzykowo ( leżące na południe od Chełmna ) , tam komuna była akceptowana przez mieszkańców wtedy i teraz . Miastem rządzi od 20 lat zespół czerwono – czarny , prezydent I sekretarz POP PZPR – M. Zaleski –… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan
9 miesięcy temu

Leo, kran śmierdzicie Marksem i Engelsem jak ten wasz Bruski co buduje zawalające się mosty, wiadukty i mosty bez ścieżek rowerowych i chodników, wstyd Bydgoszcz przynosi Polsce – Każdy głupiec błyszczy, kiedy szaty włoży, lecz tylko do czasu kiedy gęby nie otworzy. Jedźcie do Torunia po naukę, tam śmierdziele z PO nie rządzą a marszałek województwa Całbecki robi z Bydgoszczy chłopca do roboty i to on rozdziela kasę w kuj. pom. a nie Bydgoszcz, dzieciaki resortowych rodziców z czasów KW PZPR w Bydgoszczy. „Bydgoszcz otwiera Trasę Uniwersytecką bez chodnika i drogi rowerowej”. https://www.sport.pl/msrowery/7,105126,14584930,bydgoszcz-otwiera-trase-uniwersytecka-bez-chodnika-i-drogi-rowerowej.html

Biedroń 2.jpg
Leo
Leo
9 miesięcy temu

Stefan Nie będę dyskutował z kimś komu jest potzreba pomoc lekarska a o toróniu wolę się nie wypowiadac, czy ma pisac o złodzieju rydzyku czy innych piSSowskich zło….

kran
kran
9 miesięcy temu

@- Stefciu łajzo na kaczych nogach z jedynego rezerwatu czerwono ( Michał )-czarnego ( Tadzik ) w kraju . Wiadomo że władze i mieszkańcy miasta zostały przyjęte do elitarnego grona miast , których patronem jest Lenin , Stalin , Putin i Kim Un Jest . Te klimaty wam odpowiadają , to jest wasze DNA . Powiedz – rydzykowo – a ludzie w kraju tarzają się ze śmiech . W ostatnich wyborach prezydent Zaleski miał 98% poparcie , podobne do Putina i Łukaszenki , ale Kim Un Jest miał 100% , więc jest nad czym pracować .Honorowy obywatel Tadzik ma startować… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan
9 miesięcy temu

Leo – Platforma Obywatelska mądrym czyni nawet takiego prostaka jak ten gówniarz znad Brdy, Leo

Stefan
Stefan
9 miesięcy temu

Szambonurku Kran, ja nie mieszkam w Toruniu, ale taki Toruń tańczy z Bydgoszczą jak Całbecki zagra, ósme miasto co do wielkości w Polsce nawet nie posiada ekstraklasy, o stadionie żużlowym nie wspomnę, to w Toruniu jest drużyna hokejowa a tacy jak ty to 80% idiotów w Bydgoszczy – Rozum to nie rzęsy, jak go nie masz to nie domalujesz.
Czerwone szmaty i liberałowie nie zniszczyli prawej strony, ziarno zaczęło kiełkować i czerwono liberalny chwast wydusi. W moich oczach jesteś nędznym platformersko lewackim gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem.

Marek
Marek
9 miesięcy temu

Oby tylko PIS wygrało, to będzie dalej okej w Polsce. A w innym przypadku, to tylko aborcja, bieda i sprzedawanie Polski.

zzz
zzz
9 miesięcy temu

Mi się zawsze wydawało, ze ideą spadochroniarzy jest dawanie kogoś „rozpoznawalnego” na jedynkę, kogoś kto listę pociagnie, kogo przeciętny człowiek może znać z telewizji itd. To idea głupia, ale często działająca.
Tu PiS dał jakiegoś totalnego anonima na jedynkę, pokazując środkowy palec miejscowym działaczom :D. Przecież nawet taki Król, czy inny Latos, choć się z nimi nie zgadzam, to jako jedynka bardziej by te listy pociągnął, niż jakiś anonimowy szrot.

kran
kran
9 miesięcy temu

Stefciu – z Bydgoszczy cię wykopali jak śmiecia , nawet do rydzykowa się nie nadajesz , więc zostałeś wsiowym burakiem . Stoisz pod sklepem geesowskim w gumofilcach , z petem w ryju którego znalazłeś na przystanku , dłubiesz w nosie i popijasz tanie wino w krzakach . Drzesz japę na sąsiada , który twierdzi że jesteś brzydszy od jego knura , i głupszy od imadła . Niestety to prawda , nie ma co się oszukiwać spójrz w lustro , życie jest okrutne a prawda boli . OJ ! masz ty pod górkę , wiem że startujesz w wyborach na sołtysa… Czytaj więcej »

Nie
Nie
9 miesięcy temu

Nie dla spadochroniarza