Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 14 • L 13
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPergola i bramy wodne na ulicach miasta. Gdzie można się ochłodzić?
kurtyny wodne, bramy wodne - umb
08.06.2019 | 16:37

Pergola i bramy wodne na ulicach miasta. Gdzie można się ochłodzić?

Na zdjęciu: Na placu Teatralnym działa już pergola.

Fot. archiwum

Urząd miasta zareagował na falę upałów w Bydgoszczy. Uruchomione zostały bramki wodne, które pozwolą schłodzić się w gorący dzień.

Od kilku dni mieszkańcy mogą chłodzić się wodną mgiełką, która wydobywa się z pergoli na placu Teatralnym. W tym roku ustawiono też bramki z mgiełką na ul. Długiej (Pod Blankami/Podwale), Wyspie Młyńskiej (przy placu zabaw), na skrzyżowaniu Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej, na rondzie Grunwaldzkim, przy ul. Sułkowskiego i na Rynku w Starym Fordonie.

W upalne dni zachęcamy także do przebywania w otoczeniu miejskich fontann, które zostały już uruchomione. Znajdziemy je m.in. w Parku Kazimierza Wielkiego, na Wzgórzu Dąbrowskiego, nad Balatonem i Starym Kanałem Bydgoskim, na ul. Marcinkowskiego oraz Międzywodziu – informuje ratusz. W najbliższym czasie uruchomione zostaną fontanny na Starym Rynku oraz skwerze Nowakowskiego.

Działa także fontanna multimedialna przy Filharmonii Pomorskiej. W środy, piątki i soboty o godz. 21:30 odbywają się pokazy łączące wodę, światło i muzykę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści