Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 5
2C
Nd
2C
Pon
0C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa doceniona w Londynie. Krakowiak otrzymał dwa wyróżnienia
Pesa nagroda Londyn
10.10.2016 | 17:07

Pesa doceniona w Londynie. Krakowiak otrzymał dwa wyróżnienia

Drugi rok pod rząd bydgoska firma mogła cieszyć się z laurów wywalczonych podczas Global Light Rail Awards.

Na zdjęciu: Nagrody dla Pesy wręczono podczas gali w Londynie.

Fot. mat. prasowe

Tramwaj Krakowiak wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz został dwukrotnie doceniony przez ekspertów skupionych wokół brytyjskiego czasopisma „Tramways & Urban Transit”. Jedenasta gala wręczenia nagród Global Light Rail odbyła się w minioną środę w Londynie.

ZOBACZ TAKŻE: Pesa podpisała kolejną umowę – z PKP Intercity. Ma zbudować hybrydę

Pojazd z bydgoskim rodowodem doceniono w kategorii „Projekt roku o wartości przekraczającej 50 milionów euro” oraz „Znakomite osiągnięcie inżynieryjne”. W przypadku tego pierwszego doceniono krótki czas realizacji kontraktu dla Krakowa – w uzasadnieniu czytamy, że wyróżnienie jest efektem „przygotowania projektu i budowy w relatywnie krótkim, jak na europejskie standardy, czasie zupełnie nowego pojazdu”. Jury wysoko oceniło również rozwiązania zastosowane w tramwajach – przestronność wnętrza, dostępność dla osób niepełnosprawnych, systemy IT i komunikację bezprzewodową, a także instalację gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych czy miejsca na rowery.

Pesa o wyróżnienia walczyła w doborowym towarzystwie – jej rywalami byli najwięksi konkurenci na rynku, choćby Bombardier, a także CAF i amerykański producent taboru – Brookville. Nagrody w imieniu bydgoskiej firmy odebrał Piotr Szarafiński, szef marketingu w Dziale Lekkich Pojazdów Szynowych.

Rok temu podczas londyńskiej gali Pesa odebrała tytuł „Dostawcy roku” w gronie producentów tramwajów. Z kolei Krakowiak uzyskał już nagrody przyznane mu przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego – „Dobry wzór” oraz „Wzór roku 2015”.


Powiązane treści