Bydgoszcz
0C
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 1 • L -1
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
9C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa doceniona w Londynie. Krakowiak otrzymał dwa wyróżnienia
Pesa nagroda Londyn
10.10.2016 | 17:07

Pesa doceniona w Londynie. Krakowiak otrzymał dwa wyróżnienia

Drugi rok pod rząd bydgoska firma mogła cieszyć się z laurów wywalczonych podczas Global Light Rail Awards.

Na zdjęciu: Nagrody dla Pesy wręczono podczas gali w Londynie.

Fot. mat. prasowe

Tramwaj Krakowiak wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz został dwukrotnie doceniony przez ekspertów skupionych wokół brytyjskiego czasopisma „Tramways & Urban Transit”. Jedenasta gala wręczenia nagród Global Light Rail odbyła się w minioną środę w Londynie.

ZOBACZ TAKŻE: Pesa podpisała kolejną umowę – z PKP Intercity. Ma zbudować hybrydę

Pojazd z bydgoskim rodowodem doceniono w kategorii „Projekt roku o wartości przekraczającej 50 milionów euro” oraz „Znakomite osiągnięcie inżynieryjne”. W przypadku tego pierwszego doceniono krótki czas realizacji kontraktu dla Krakowa – w uzasadnieniu czytamy, że wyróżnienie jest efektem „przygotowania projektu i budowy w relatywnie krótkim, jak na europejskie standardy, czasie zupełnie nowego pojazdu”. Jury wysoko oceniło również rozwiązania zastosowane w tramwajach – przestronność wnętrza, dostępność dla osób niepełnosprawnych, systemy IT i komunikację bezprzewodową, a także instalację gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych czy miejsca na rowery.

Pesa o wyróżnienia walczyła w doborowym towarzystwie – jej rywalami byli najwięksi konkurenci na rynku, choćby Bombardier, a także CAF i amerykański producent taboru – Brookville. Nagrody w imieniu bydgoskiej firmy odebrał Piotr Szarafiński, szef marketingu w Dziale Lekkich Pojazdów Szynowych.

Rok temu podczas londyńskiej gali Pesa odebrała tytuł „Dostawcy roku” w gronie producentów tramwajów. Z kolei Krakowiak uzyskał już nagrody przyznane mu przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego – „Dobry wzór” oraz „Wzór roku 2015”.


Powiązane treści