Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 10km/h SW
H 18 • L 17
15C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
16C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa dostarczy nowe Elfy do Małopolski. Umowa między firmą i władzami województwa podpisana
ELF2_ małopolska_ PESA Bydgoszcz - wizualizacja
29.10.2019 | 08:09

Pesa dostarczy nowe Elfy do Małopolski. Umowa między firmą i władzami województwa podpisana

Do Małopolski trafią cztery zespoły trakcyjne Elf2.

Na zdjęciu: Tak wygląda Elf2, który trafi na tory województwa małopolskiego.

Fot. mat. PESA Bydgoszcz

Bydgoska Pesa przygotowuje się do kolejnej dostawy pociągów. Tym razem, bydgoska firma przekaże na tory województwa małopolskiego cztery nowe zespoły Elf2.

Pesa wygrała przetarg, jaki samorząd województwa małopolskiego rozpisał jeszcze pod koniec kwietnia br. Dotyczył on dostawy czterech nowych pociągów do taboru Kolei Małopolskich.

Wiceprezes Pesy Krzysztof Zdziarski oraz przedstawiciele władz Małopolski: wicemarszałek Łukasz Smółka i prezes Kolei Małopolskich Bogdan Kondratowicz wzięli udział w podpisaniu umowy na dostawy tych pociągów. – To kolejny etap naszej współpracy z województwem małopolskim, gdzie jeździ już osiemnaście naszych pociągów, w tym szesnaście elektrycznych – mówi wiceprezes Pesy. – Jestem przekonany, że dzięki podpisanej umowie mieszkańcy Małopolski otrzymają pociągi wygodne i niezawodne – dodaje Krzysztof Zdziarski.

Z kolei władze woj. małopolskiego mówią, że to nie koniec inwestycji w tabor. – To właśnie tego typu projekty zmieniają oblicze kolei. Cieszę się, że przy ogromnym wsparciu funduszy unijnych możemy zakupić kolejne cztery pociągi, które będą służyły pasażerom podróżującym po Małopolsce. Zapewniam jednak, że to nie koniec inwestycji w tworzenie kolei na miarę XXI wieku – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Nowe, niskopodłogowe pociągi typu Elf2 będą wyposażone nie tylko w klimatyzację, ale także dodatkowe udogodnienia dla osób podróżujących z małymi dziećmi. Pojazdy przystosowane będą również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone w windę oraz strefy do mocowania wózków inwalidzkich. W każdym pociągu zostaną zainstalowane systemy służące do monitoringu, informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i pomiaru punktualności. Pasażerowie będą mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu za pomocą sieci Wi-Fi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści