Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pesa dostarczy nowe tramwaje do Trójmiasta. Trafią tam do 2020 roku

Dodano: 29.04.2019 | 09:57

Na zdjęciu: Tramwaje Pesy Jazz kursują już po gdańskich torach.

Fot. Jakub Murat / wikipedia

Pesa Bydgoszcz dostarczy 30 nowych tramwajów Jazz Duo. Zamówiła je spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Dostawa pojazdów została rozłożona na dwa lata. W tym roku na gdańskie tory wyjedzie piętnaście takich pojazdów, a w przyszłym – kolejne piętnaście. Jak zapewnia gdańska spółka, pojazdy będą dwukierunkowe, klimatyzowane, fabrycznie nowe i komfortowe dla kierujących i pasażerów, a także wyposażone w defibrylatory AED.

Pesa podpisała w lutym ubiegłego roku umowę z Gdańskimi Autobusami i Tramwajami. W dokumencie jest zgoda na rozszerzenie zamówienia o kolejne tramwaje tego samego typu. Już jednak wiadomo, że bydgoski producent będzie musiał się liczyć z karami za opóźnienia w dostawie pierwszych piętnastu tramwajów, bo termin dostawy pierwszej transzy (tj. pięć pojazdów) zgodnie z umową minął 15 stycznia br.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje będą naliczać Pesie kary umowne za każdy dzień zwłoki. W umowie przewidziano kary za każdy niedostarczony w terminie tramwaj – 8,8 tys. zł brutto za każdy dzień opóźnienia i 5,5 tys zł za niedostarczenie w terminu pakietu specjalistycznego. – Szacujemy, że kary te pokryją koszty przynajmniej dwóch nowych Jazzów – mówi prezes spółki Maciej Lisicki. – W ten sposób niedogodności, przynajmniej częściowo zamienią się w przydatne rozwiązania – dodaje. Naliczone przez GAiT kary dla bydgoskiego producenta za opóźnienia w dostawie tramwajów będą przeznaczone na zakup pojazdów zamówionych w opcji dodatkowej.

0 0 votes
Article Rating
Pesa dostarczy nowe tramwaje do Trójmiasta. Trafią tam do 2020 roku
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments