Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 11km/h SW
H 7 • L 6
5C
Nd
5C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa dostarczyła pociągi do Wielkopolski. „Wielkopolanie polubili nasze pierwsze elfy”
Pesa - ELF2 dla woj. wielkopolskiego
24.09.2019 | 07:33

Pesa dostarczyła pociągi do Wielkopolski. „Wielkopolanie polubili nasze pierwsze elfy”

Na zdjęciu:

Fot. mat. PESA Bydgoszcz

ELF2 trafił już na tory województwa wielkopolskiego. Bydgoska Pesa dostarczyła już pierwsze pojazdy.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 r., samorząd województwa wielkopolskiego podpisał z przedstawicielami Pesy umowę, na mocy której bydgoski koncern dostarczyć ma do Wielkopolski dziesięć pojazdów typu Elf2. Wartość kontraktu wynosi 238 005 000 zł.

Wielkopolanie polubili nasze pierwsze Elfy. Jestem przekonany, że docenią również komfort podróżowania nowoczesnymi i bezpiecznymi Elfami 2

– mówił w Poznaniu wiceprezes zarządu Pesa Bydgoszcz SA Krzysztof Zdziarski. To właśnie w stolicy Wielkopolski odbyła się uroczystość przekazania pojazdu typu Elf2. Pojazd odbył już także inauguracyjną podróż, a ta odbyła się na trasie Poznań Główny – Swarzędz – Poznań Główny. W sumie, jak przypomniał szef zespołu PR Pesy Maciej Grześkowiak, bydgoski koncern wyprodukował już pięć z dziesięciu pojazdów, a ich dostawy zostały zaplanowane na październik i listopad br.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak podkreślił, że zakup pociągów Elf2 umożliwi mieszkańcom tego regionu poprawę standardu i bezpieczeństwa podróży. – Dotychczasowe nasze starania w tym zakresie przynoszą efekty, systematycznie wzrasta liczba osób wybierających kolej jako środek podróży do miejsca pracy i szkoły – powiedział.

Pociągi typu Elf2 wzmocnią i tak silną już liczbę pojazdów, które Pesa wyprodukowała i dostarczyła do Wielkopolski. Po wielkopolskich torach jeżdżą już 22 pojazdy typu Elf1 i 17 szynobusów. Składy Elf2 mają obsługiwać połączenia w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści