Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 4 • L 2
4C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa kontra Hyundai – starcie odwoławcze. Wyznaczono już termin posiedzenia
pesa
28.02.2019 | 12:25

Pesa kontra Hyundai – starcie odwoławcze. Wyznaczono już termin posiedzenia

O wyznaczeniu terminu posiedzenia poinformowała rzecznik Krajowej Izby Odwoławczej.

Na zdjęciu: Po warszawskich torach jeździ połowa z ponad pięciuset tramwajów wyprodukowanych przez Pesę.

Fot. Mateusz Włodarczyk / wikipedia

Krajowa Izba Odwoławcza wyznaczyła już termin rozprawy dotyczącej odwołania bydgoskiej Pesy od wyników przetargu na dostawę tramwajów dla Warszawy.

Jak przekazała nam rzecznik prasowa izby Magdalena Grabarczyk, skład orzekający wyznaczył termin posiedzenia, na którym odwołanie Pesy będzie rozpatrywane. – Odbędzie się ono 4 marca o godzinie 10:00 z udziałem zainteresowanych stron – mówi Grabarczyk.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu spółka Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęła przetarg na dostawę nowych tramwajów dla miasta stołecznego Warszawa. W przetargu wystartowały dwie firmy: bydgoska Pesa oraz koreański Hyundai Rothem. Koreańczycy do stolicy dostarczyć mają 213 pojazdów, a swoją ofertę wycenili na kwotę 1,9 mld zł, podczas gdy na ten cel w przetargu zabezpieczono kwotę 2,3 mld zł. Pesa natomiast – jak informował w swoim wydaniu internetowym tygodnik Newsweek – skalkulowała swoją propozycję w granicach 2,8 mld zł.

Zobacz również:

Politycy i Solidarność o przetargu na tramwaje dla Warszawy

W ubiegłym tygodniu, w ostatnim możliwym terminie przedstawiciele Pesy wysłali do Krajowej Izby Odwoławczej pismo z odwołaniem od wyników tego postępowania przetargowego. – Po analizie dokumentów oraz zapoznaniu się z dostępnymi informacjami postanowiliśmy odnieść się między innymi do elementów formalnych oferty oraz kwestii prawidłowości wyceny, okoliczności dotyczących produkcji, posiadanych zasobów oraz rzetelności oświadczeń w zakresie zapewnienia terminowego wykonania zamówienia przez koreańską firmę – tłumaczy szef PR Pesy Maciej Grześkowiak.

W sprawie przetargu interweniowali też politycy. Pismo do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego skierował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w którym prosił go o ponowne przeanalizowanie postępowania. Wojewodę niedawno pytano, czy otrzymał już jakąś odpowiedź. – Nie, nie otrzymałem żadnego pisma z odpowiedzią w sprawie Pesy – przyznał. O wgląd w dokumenty, materiały i protokoły komisji z postępowania przetargowego zawnioskował w ramach kontroli poselskiej poseł Zbigniew Gryglas (Porozumienie), zaś do Komisji Europejskiej pismo z pytaniami skierował eurodeputowany Kosma Złotowski (Prawo i Sprawiedliwość).

Równolegle, postępowanie przetargowe pod swoją lupę wzięło także Centralne Biuro Antykorupcyjne, które – jak wyjaśnił nam rzecznik CBA Temistokles Brodowski – aktualnie prowadzi w związku z nim czynności analityczne. Jakie będą dalsze kroki biura? Tego na razie nie wiadomo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaca
Jaca
2 lat temu

SWINGI TO NAJGŁOŚNIEJSZE TRAMWAJE w Europie, przynajmniej te zakupione dla Bydgoszczy. To wstyd sprzedać własnemu miastu takie grzmoty na kwadratowych kołach a głupotą było odebranie ich w takim stanie i zapłacenie. Wladze miasta zamykają oczy, a właściwie uszy, i dla nich nie ma problemu. Nie obchodzą ich ludzie mieszkający przy torowisku, którym ten nieustanny hałas rujnuje życie. Ale karma wraca.

Powiązane treści