Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 18 • L 17
18C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
18C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa ma nowego prezesa. Słowo-klucz to restrukturyzacja
PESA Bydgoszcz
03.01.2018 | 16:03

Pesa ma nowego prezesa. Słowo-klucz to restrukturyzacja

Firma ma też nowego wiceprezesa.

Na zdjęciu: Pesa Bydgoszcz ma nowego prezesa.

Fot. Pit1233/archiwum

Nowego prezesa ma bydgoska Pesa. W środę doszło do zmian w zarządzie spółki, które mają umożliwić sprawne przeprowadzenia czekającego firmę procesu restrukturyzacji.

„W dniu 3 stycznia 2018 roku Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie Zarządu PESA Bydgoszcz SA. Na funkcję Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego powołano p. Krzysztofa Sędzikowskiego. Wiceprezesem, Dyrektorem Finansowym został p. Andrzej Juszczyński” – poinformował bydgoski producent w komunikacie wydanym w środę po południu  (pisownia oryginalna). Swoje funkcje nadal mają pełnić dyrektor marketingu Sławomir Piątek, dyrektor produkcji Sebastian Kamecki i dyrektor badań i rozwoju Arkadiusz Sobkowiak.

Zmiany w zarządzie to pokłosie niedawnych problemów finansowych, które doprowadziły do udzielenia Pesie 200 milionów złotych kredytu od konsorcjum banków z PKO BP na czele. – W najbliższych miesiącach dla przyszłości PESA kluczowe będą wdrożenie procesu restrukturyzacji i negocjacje z inwestorami. Stąd właśnie decyzja o wzmocnieniu zarządu firmy o menedżerów z ogromnym doświadczeniem w restrukturyzacji i stabilizacji dużych przedsiębiorstw – tłumaczy przewodniczący rady nadzorczej, Ireneusz Sitarski.

Krzysztof Sędzikowski to 59-letni absolwent Instytutu Telekomunikacji i Elektrotechniki na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Był prezesem i wiceprezesem w takich firmach jak: Kompania Węglowa SA, KGHM Polska Miedź S.A, Mondi Świecie S.A, CTL Logistics S.A, Boryszew S.A./Impexmetal S.A. Dał się w nich poznać właśnie jako specjalista  od restrukturyzacji.

Znam PESA od lat, w ostatnim czasie przygotowałem z zespołem program restrukturyzacji firmy. To przedsiębiorstwo z dużym potencjałem, doświadczeniem i kompetencjami w realizacji innowacyjnych projektów, które odniosło w ostatnich kilkunastu latach imponujące sukces. Teraz, gdy nadszedł trudniejszy czas potrzebny jest wspólny wysiłek zarządu i pracowników, ale także instytucji finansowych i inwestorów, by zapewnić dalszy rozwój firmy. Jestem przekonany, że PESA będzie odnosić kolejne sukcesy – stwierdził Sędzikowski po powołaniu na stanowisko, na którym zastąpił Roberta Świechowicza. Ten był prezesem od czerwca ub. roku.

Nowy wiceprezes, Andrzej Juszczyński to absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także Solvay Brussels School Economics & Management oraz ESCP Europe Campus London. Także ma doświadczenie w restrukturyzacji, którą przeprowadzał m.in. w Kompanii Węglowej, gdzie poznał się Sędzikowskim. Jeszcze wczoraj był wiceprezesem zarządu Polimeksu-Mostostalu, w którym odpowiadał m.in. za przeprowadzenie procesu dokapitalizowania spółki przez grupy energetyczne poprzez emisję akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych.


Powiązane treści