Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 5
2C
Nd
2C
Pon
0C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPESA na największych targach kolejowych. Pokaże flagowe produkty [ZDJĘCIA]
19.09.2016 | 10:55

PESA na największych targach kolejowych. Pokaże flagowe produkty [ZDJĘCIA]

We wtorek w Berlinie rozpocznie się kolejna edycja targów InnoTrans.

Na zdjęciu: Pesa Dart to jeden z trzech produktów bydgoskiej firmy, które będzie można zobaczyć w Berlinie.

Fot. archiwum

Już po raz jedenasty do Berlina zjadą przedstawiciele największych firm branży kolejowej, w tym bydgoska Pesa. Od wtorku do piątku w stolicy Niemiec będą trwały bowiem targi InnoTrans.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: PESA zbuduje Elfa 2 dla Kolei Śląskich. Wiemy, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

Bydgoska firma podczas organizowanego co dwa lata wydarzenia zaprezentuje trzy swoje kluczowe produkty – na pierwszy ogień pójdzie Link, czyli pociąg, który jako pierwszy polski pojazd uzyskał homologację Federalnego Urzędu Kolejnictwa uprawniającego do poruszania się po niemieckich torach. Spalinowy skład, który może rozwinąć prędkość do 140 kilometrów na godzinę, od kilku miesięcy wozi już pasażerów w barwach spółki Niederbarnimer Eisebahn (NEB). Oprócz tego na bydgoskim stoisku będzie można obejrzeć pojazd Dart jeżdżący między innymi w barwach PKP Intercity (nagrodzony IF Design Award 2016, prestiżowym wyróżnieniem z zakresu wzornictwa), a także tramwaj Krakowiak poruszający się po torach stolicy Małopolski.

W trakcie pierwszego dnia targów dojdzie do podpisania memorandum o współpracy Pesy z Kolejami Ukraińskimi. – Swoją obecność, oprócz prezesów i członków zarządów firm, zapowiedzieli przedstawiciele władz obu państw – zapowiada Maciej Grześkowiak, PR manager bydgoskiego producenta. To nie pierwszy plan współpracy polsko-ukraińskiej. Przypomnijmy, że do stolicy naszych wschodnich sąsiadów – Kijowa – dotarł już pierwszy tramwaj typu Fokstrot [WIĘCEJ NA TEN TEMAT].

Targi InnoTrans organizowane są cyklicznie od 1996 roku. W tym roku awizowany jest przyjazd niemal trzech tysięcy firm branży kolejowej.


Powiązane treści