Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa przekazała lokomotywę dla POL-Miedź Trans. Będzie służyć w transporcie intermodalnym
30.07.2021 | 14:22

Pesa przekazała lokomotywę dla POL-Miedź Trans. Będzie służyć w transporcie intermodalnym

Na zdjęciu: Lokomotywa Gama Marathon, którą wyprodukowała bydgoska Pesa, została oficjalnie przekazana dla spółki Pol-Miedź Trans.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Bydgoska Pesa oficjalnie przekazała w piątek (30 lipca) lokomotywę 111ED Gama Marathon dla spółki POL-Miedź Trans.

Przekazanie pojazdu nastąpiło w piątek w Lubinie. Dla spółki dostarczono jednosystemową lokomotywę elektryczną 111Ed z silnikiem dojazdowym Gama Marathon. – Jest to nowoczesna, czteroosiowa lokomotywa elektryczna ze spalinowym silnikiem dojazdowym, który umożliwia prowadzenie prac manewrowych poza siecią trakcyjną oraz pozwala obsłużyć niezelektryfikowane bocznice kolejowe – opisuje Piotr Mazurek z bydgoskiej Pesy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe cele i nowe pojazdy bydgoskiej Pesy. Konferencja z udziałem szefa Polskiego Funduszu Rozwoju


Umowę na dostawę pojazdu, Pesa i POL-Miedź Trans zawarły na początku lipca ubiegłego roku. Wartość kontraktu oceniono na blisko 14,5 mln zł, a projekt dofinansowano także ze środków europejskich „Zakup nowych wagonów platform oraz lokomotywy do przewozu ładunków w transporcie intermodalnym przez POL-MIEDŹ TRANS Sp. z o.o. w Lubinie” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. – Dzięki poczynionym inwe­stycjom, spółka POL-Miedź Trans może oferować szerszy wachlarz usług w ramach transportu kolejowego, pozwalając nie tylko na optymalizację kosztów transportowych, ale również pozytywnie wpływając na środowisko i bezpieczeństwo transportu w myśl hasła jakie przyświeca firmie – „Bez­piecznie. Na czas. Na miejsce” – mówi dyrektor oddziału transportu kolejowego w spółce Grzegorz Gorczycki. Jak podkreśla, dostarczona przez Pesę lokomotywa doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby transportowe do realizacji przewozów intermodalnych.

Kierownik kontraktu, Tomasz Różak z Pesy wyraża przekonanie, że między bydgoską firmą i Pol-Miedź Trans będzie dalsza współpraca. – Po dotychczasowej wieloletniej współpracy w obszarze napraw i modernizacji lokomotyw otwieramy kolejny rozdział związany z dostawą nowoczesnych lokomotyw. Jesteśmy przekonani, iż nasza lokomotywa spełni wszelkie wymagania POL-Miedź Trans  i liczymy na dalszy rozwój współpracy pomiędzy naszymi firmami – mówi Różak.

Przed Pesą kolejne kontrakty. Już wiadomo, że bydgoska firma dostarczy trzy lokomotywy dla PCC Intermodal na potrzeby transportu multimodalnego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści