Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowych pociągów w regionie na razie nie będzie. Oferta Pesy jest zbyt wysoka

Dodano: 23.08.2023 | 12:16

Na zdjęciu: Urząd marszałkowski unieważnił przetarg na dostawę nowych pociągów dla regionu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Urząd marszałkowski unieważnił przetarg na zakup maksymalnie siedmiu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które miałyby obsługiwać trasy w województwie.

Do ogłoszonego w marcu postępowania zgłosił się wyłącznie bydgoski producent taboru, czyli PESA. Za dostawę jednego zaproponowała 46 milionów złotych; budżet marszałka na to zadanie określono na 36 milionów.

Zgodnie z zapisami zamówienia, jego podstawowa część obejmowała dostawę jednego EZT, ale zawarto prawo opcji do zakupu najpierw kolejnej jednej sztuki, a następnie maksymalnie pięciu następnych składów, ale tylko w wypadku, gdy cena najkorzystniejszej oferty za dostawę dwóch składów nie przekroczy wysokości środków z Rządowego Funduszu Polski Ład, wynoszących 65 milionów.

Wobec różnicy pomiędzy oczekiwaniami a ceną zaproponowaną przez Pesę, urząd marszałkowski postanowił unieważnić przetarg. – Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny jedynej oferty – tłumaczy przewodniczący komisji przetargowej Olgierd Sobkowiak, dyrektor departamentu zamówień publicznych UM.

Warto dodać, że samorząd województwa prowadzi obecnie przetarg na modernizację czterech spalinowych pojazdów szynowych serii SA106: SA106-004, SA106-005, SA106-006 i SA106-010. Oferty można składać do 11 września.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 miesięcy temu

Na pewno za rok czy dwa będą tańsze 🙂

Jan
Jan
3 miesięcy temu

Kupcie zamiast elektrycznych, tabor na linie spalinowe. Przydały by się 2 nowe pociągi na trasy takie jak: Bydgoszcz-Tuchola-Chojnice czy Torun-Chelmza-Grudziadz.

Last edited 3 miesięcy temu by Jan
Witold
Witold
3 miesięcy temu

Walić tą pese. Pracowałem tam, złodzieje i oszuści. To co się tam dzieje z tymi pociągami to kpina, ręce opadają. Jeden wagon składany, odbierany, potem ten sam wagon jest rozbierany i wszytko zakładane jest na drugi że zdać do odbioru.