Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 12 • L 12
11C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPesa realizuje kolejne zamówienie na lokomotywy. „Produkcja kolejnych trwa i będą sukcesywnie przekazywane”
PESA Bydgoszcz_ Lokomotywa GAMA Marathon
03.10.2020 | 19:07

Pesa realizuje kolejne zamówienie na lokomotywy. „Produkcja kolejnych trwa i będą sukcesywnie przekazywane”

Na zdjęciu: Lokomotywa Gama Marathon, którą bydgoska Pesa przekazała do Rail Capital Partners.

Fot. mat. PESA Bydgoszcz SA

Bydgoska Pesa dostarczyła pierwszą z 12 lokomotyw Gama Marathon, które zostały zamówione przez spółkę Rail Capital Partners w ramach projektu intermodalnego. – Produkcja kolejnych trwa i będą sukcesywnie przekazywane spółce – słyszymy w Pesie.

Końcowy odbiór pierwszej z dwunastu lokomotyw typu Gama Marathon 111Ed nastąpił 30 września. Lokomotywy dla Rail Capital Partners produkuje bydgoska Pesa. – Mimo trudności związanych z pandemią, pierwsza z lokomotyw została dostarczona w terminie – mówi kierownik kontraktu rynku lokomotyw Pesa Bydgoszcz Tomasz Różak.

Produkcja kolejnych lokomotyw trwa i będą sukcesywnie przekazywane Rail Capital Partners

– zapewnia Różak.


CZYTAJ WIĘCEJ: Koniec „kontraktu stulecia” Pesy z Deutsche Bahn. „Były lepsze i gorsze momenty”


To już czternasta lokomotywa z platformy Gama, którą wyprodukowała bydgoska Pesa dla Rail Capital Partners. – Trzynaście z nich to lokomotywy typu Gama Marathon, czyli elektryczne ze spalinowym silnikiem dojazdowym – słyszymy w bydgoskiej Pesie. W czerwcu ubiegłego roku została podpisana umowa na dostawę 12 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych z modułem dojazdowym zaprojektowanych przez PESA w oparciu o wymagania i potrzeby przewoźników.

– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie klientów właśnie tym typem lokomotyw – dzięki zastosowaniu silnika dojazdowego przewoźnicy nie potrzebują dodatkowej lokomotywy manewrowej podczas rozładunku na niezelektryfikowanych bocznicach, co skraca czas i  znacząco obniża koszty transportu – podkreśla prezes Rail Capital Partners Ireneusz Kozłowski.

Z bydgoskiej firmy płynie zapewnienie, że w najbliższych miesiącach RCP otrzyma kolejne pojazdy typu Gama Marathon.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści