Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny tramwaj Pesy w Rumunii. Jest nim najnowszy model Pesa Twist

Dodano: 02.12.2022 | 12:26

Na zdjęciu: Pierwszy Pesa Twist trafił do miasta Krajowa w Rumunii.

Fot. Pesa

Do Rumunii trafił kolejny tramwaj Pesy. Jednocześnie jest to pierwszy model Pesa Twist.

Wcześniej do Rumunii trafiło już 20 tramwajów firmy Pesa. Natomiast w lipcu 2021 roku podpisano umowę na 17 kolejnych typu Twist. Pierwszy z nich właśnie trafił do miasta Krajowa.

Twisty są tramwajami najnowszej generacji, których koncepcja jest bazą dla nowej rodziny pojazdów o roboczej nazwie “tram.eu”. Ich modułowość umożliwia dedykowaną zabudowę wnętrza oraz dobór nowoczesnych systemów, które uwzględniają lokalne warunki techniczne i potrzeby przewoźnika.

W listopadzie, tramwaje dla Krajowej były testowane w Olsztynie. Wybrano właśnie to miasto przez podobną infrastrukturę tramwajową. Pierwszy Twist dotarł 1 grudnia, który jest Narodowym Świętem w Rumunii. Ma on długość 27 m, 58 miejsc siedzących, klimatyzację, wi-fi, przestrzeń dla niepełnosprawnych i nowoczesne systemy diagnostyczne.

Twisty to ekologiczne, nowoczesne, tramwaje które zapewnią mieszkańcom Krajowy i turystom komfortową podróż. Dziękuję również PESA za design tych tramwajów, uwzględniający zaproponowaną przez nas estetykę i kolorystykę nawiązującą do barw naszego miasta – mówiła burmistrz miasta Lia Olguta Vasilescu podczas konferencji prasowej zorganizowanej po zjechaniu tramwaju do zajezdni.

Pesa Twist znajduje się już w zajezdni tramwajowej w Krajowej. Niedługo rozpocznie się ostatni etap testów i odbiorów oraz ostatnie szkolenia motorniczych.

Przed nami jazdy testowe na docelowej infrastrukturze, a później szkolenia motorniczych. Kontrakt realizowany jest zgodnie z harmonogramem, produkcja w toku, przygotowujemy się już do dostaw kolejnych tramwajów do Krajowej – mówi Piotr Szarafiński, Kierownik Sprzedaży LRV PESA Bydgoszcz.

Do tej pory Pesa dostarczyła ponad 830 tramwajów do kilkunastu miast europejskich. Obecnie produkuje tramwaje dla Tallina, Bydgoszczy, Wrocławia i Krajowej.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments